Edas Butvilas Ispanijoje nusileido jaunam JAV talentui

Ispanijoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro vienetų varžybų starte antradienį 19-metis Edas Butvilas (ATP-556) per 1 valandą 56 minutes 3:6, 6:3, 3:6 pralaimėjo 16-mečiui JAV talentui Darwinui Blanchui (ATP-1250).

Pirmajame sete E. Butvilui pritrūko sėkmės. Jis galėjo išsiveržti į priekį, bet nerealizavo „break pointų“, o ketvirtajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją. Devintajame geime lietuvis turėjo dar vieną „break pointą“, bet ir jo nerealizavo.

Antrajame sete lygi kova tęsėsi iki 8-ojo geimo, kai E. Butvilas laimėjo varžovo padavimų seriją ir susikrovė pergalingą pranašumą.

Lemiamas setas E. Butvilui prasidėjo prastai – jis pralaimėjo savo padavimų seriją ir atsiliko 0:3. Vėliau lietuviui atsitiesti taip ir nepavyko – „break pointų“ jis nebesusikūrė.

D. Blanchas šiuo metu ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge užima sau rekordinę – 4-ą – poziciją. Amerikietis pernai „Roland Garros“ ir Vimbldono jaunių turnyruose pasiekė vienetų pusfinalį, tuo pačiu Vimbldono jaunių turnyre nukeliaudamas ir iki dvejetų pusfinalio.

E. Butvilas ATP reitinge dabar praras apie 80 pozicijų.

Antradienį lietuvis dar pradėjo dvejetų varžybas. Pirmajame rate E. Butvilas su ispanu Carlosu Lopezu Montagudu per 48 minutes 6:2, 6:0 sutriuškino italą Matteo Meneghetti ir estą Kristjaną Tammą. Italas su estu šiame mače iššvaistė visus 6 turėtus „break pointus“.

Lietuvis su porininku pelnė 192 JAV dolerius ir po 2 ATP dvejetų reitingo taškus. Jų varžovai ketvirtfinalyje paaiškės kiek vėliau. ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 15 tūkst. JAV dolerių.