23
Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“ (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Vilniaus „Rytas“ priartėjo prie Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio, o po laimėtų rungtynių prieš Jonavos „Cbet“ vilniečių strategas Giedrius Žibėnas akcentavo koncentracijos ketvirtfinalio serijoje svarbą.

23

„Smagu grįžti į JEEP areną, kadangi kelias savaites nežaidėme čia. Smagu grįžti su geromis rungtynėmis, atidaryti atkrintamąsias užtikrinta pergale. Prieš rungtynes akcentavome, kas vyko pernai. Ką jie nuveikė ketvirtfinalyje. Taip pat akcentavome savo pačių pernai rungtynes su „Neptūnu“, kuriose prireikė pratęsimo. Daug istorijų, bet nenorėjome, kad jos kartotųsi. Žaidėjai įėjo su gera energija ir uždavėme gerą toną. Po pertraukos Jonava to tono neatlaikė. Labiausiai patiko, kad neatsipalaidavome net ketvirtajame kėlinyje“, – sakė G. Žibėnas, kurio ekipos žaidimas ketvirtajame rungtynių ketvirtyje priminė vieną nesibaigiantį spurtą.

Svarbiausią rungtynių kėlinuką vilniečiai laimėjo net 31:9 ir nepaliko jokių šansų Virginijaus Šeškaus vyrams.

Pasak „Ryto“ stratego, viena iš pagrindinių spurto priežasčių buvo pasiteisinęs varžovų spaudimas po visą aikštelę.

„Intensyvumas abejose aikštės pusėse. Tiek spaudžiant kamuolį labai dažnai nutraukdavome jų derinius ir konvertuodavome tai į lengvesnius taškus“, – galingos atkarpos priežastį įvardijo jis.

Kaip įvertintumėte M.Echodo dėjimą ketvirtajame kėlinyje?

Labiau vertinti reikia komandos energiją. Su tokiais sirgaliais mes neturime teisės žaisti 90 procentų. Girdėjosi naujos dainos, kažkiek buvo ir dūmų. Labai smagu, kad tai turime Lietuvoje ir kviečiame aktyviausius gerbėjus į Jonavą.

Neišsigandote dingusios elektros per pristatymą?

Vienu metu pagalvojome, kad taip yra surežisuota. Sirgaliai tai labai teisingai išnaudojo. Gaila, kad neturėjome šanso paspausti rankas treneriams, o iškart turėjome pradėti rungtynes.

Žinant koks yra Jonavos treneris, ko tikitės antrajame mače?

Prieš Jonavą geriausia citata yra „tikėkis netikėto“. Iš mūsų pusės svarbu, kaip į tai reaguosime kaip individualybės ir kaip komanda. Turime reaguoti labai greitai.

Kaip įvertintumėte sportinę formą šių metų atkrintamųjų starte, lyginant su ankstesniais metais?

Sunku spręsti iš vienerių rungtynių. Šiandien atrodėme gerai, fiziškai pasiruošę. Turėjome stovyklą Druskininkuose, tad tikimės, kad tai padės artimiausiose kovose. Vertinti tokius dalykus po vienerių rungtynių dar nedrįsčiau.