23
Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“ (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Rezultatyviausia „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono komanda Vilniaus „Rytas“ pergale pradėjo ketvirtfinalio etapą. Po mėnesio pertraukos namų rungtynes sostinėje žaidę vilniečiai 110:77 (22:28, 29:19, 28:22, 31:9) palaužė pirmajame ketvirtyje puikiai kovojusią Jonavos „Cbet“.

23

Geriausios puolimo komandos statusą vilniečiai pateisino antrajame ketvirtyje, kuomet spurtavo 11:2 ir greitai ištirpdė Virginijaus Šeškaus ekipos turėtą persvarą. Dar vieną puolimo bangą šalies vicečempionai pademonstravo ketvirtojo kėlinuko pradžioje, kuomet spurtavo net 14:0.

Antroje rungtynių pusėje puolime dominavusią „Ryto“ komandą į pergalę vedė Marcusas Fosteris, kuris pelnė 23 taškus (6/8 dvit., 3/6 trit., 2/1 baud.). Amerikietis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Rungtynių eiga

Pirmoje rungtynių pusėje jonaviečius rungtynėse laikė greitajame puolime pelnyti taškai ir geras judėjimas be kamuolio pozicinėse atakose. Duodamas interviu ilgosios pertraukos metu vilniečių kapitonas Margiris Normantas sakė, kad „Ryto“ trenerių planas buvo dominuoti kovoje dėl atšokusių kamuolių, todėl ne visada pavykdavo laiku grįžti į gynybą.

Pirmajame ketvirtyje aikštėje taip pat kilo susistumdymas tarp Marcuso Fosterio ir Tauro Jogėlos, o nesportine pražanga buvo nubaustas krepšininkus išskirti bandęs „Ryto“ puolėjas Justinas Gorhamas, trinktelėjes varžovui ranka per galvą.

Antroje rungtynių pusėje Giedriaus Žibėno auklėtiniai ėmė spausti varžovus po visą aikštę ir tai davė vaisių.

Trečio ketvirčio pabaigoje po RJ Cole'o perimto kamuolio ir Margirio Normanto dvitaškio vilniečiai įgijo rekordinę 14 taškų persvarą 70:56, o kėlinio paskutinę minutę tritaškį smeigęs M. Fosteris įsirašė jau dvidešimtąjį savo tašką.

Vėliau sudėtingu tritaškiu paskutinę ketvirčio sekundę atsakė ir jonaviečių gynėjas Ryanas Larsonas, sumažinęs savo ekipos atsilikimą iki 11-os taškų.

Lemiamas ketvirtis virto formalumu, o sostinės ekipą į priekį vedė ketvirčio pradžioje savo tritaškius pataikę M. Fosteris ir M. Norgiris.

Atkarpą 8:0 vilniečiai įtvirtino įspūdingu Martyno Echodo dėjimu per T. Jogėlą ir rezultatas greitai šoktelėjo iki 20-ies taškų 87:68.   Vėliau spurtas išaugo iki 14:0, o dar kartą į krepšį galingai įkrovė J. Gorhamas.

Įspūdingas M. Echodo dėjimas:

G. Žibėnas džiaugėsi komandos koncentracija

Antroji ir potencialiai lemiama šių komandų akistata vyks trečiadienį Jonavoje.

„Energija šiandien buvo pas žaidėjus puiki, Jonava neatlaikė to užduoto tempo, kažkiek trūko pirmoje rungtynių pusėje mūsų susikaupimo. Labai akcentavome, kad negali būti jokio atsipalaidavimo, tiek pirmoje rungtynių pusėje, tiek antroje, tiek poryt Jonavoje, nes ten bus labai sunku“, – po rungtynių sakė G. Žibėnas.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 23 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Margiris Normantas 18, Justinas Gorhamas 16, Gytis Masiulis 13, Gytis Radzevičius 10 (5 atk. kam., 4 per. kam.).

„CBet“: Ryanas Larsonas ir Ousmane‘as Drame (9 atk. kam.) – po 17, Diante Garrettas 14, Tauras Jogėla 12, Justas Furmanavičius 8.