Sekmadienį Apeldorne (Nyderlandai) pasibaigusio 15-ojo Europos dviračių treko čempionato vyrų keirino rungtyje (28 dalyviai) Vasilijus Lendel užėmė 12-ą vietą. Jis pakartojo 2017 metų savo pasiekimą. V.  Lendel pernai Europos čempionato keirine buvo 11-as, o 2014 metais – ketvirtas.

11-ą kartą Europos čempionate dalyvavęs Lietuvos dviratininkas pirmojo etapo ketvirtajame važiavime finišavo antras ir iškart pateko į pusfinalį. Jo antrajame važiavime liko paskutinis, šeštas, ir varžybas baigė B finale. Važiavime dėl 7-12 vietų Vasilijus finišavo paskutinis, šeštas. B finalą laimėjo britas Jack Carlin.

Europos čempionato auksą trečią kartą iškovojo triskart pasaulio čempionas ir Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas olandas Harrie Lavreysen. Sidabrą pelnė lenkas Mateusz Rudyk, o bronzą – italas Stefano Moro.

Moterų keirino rungtyje Miglė Lendel liko paskutinė, 19-a. Lietuvos dviratininkė pirmojo etapo trečiajame važiavime buvo priešpaskutinė, šešta, o antrajame paguodos važiavime finišavo paskutinė, septinta.

Europos čempionės titulą trečią kartą iš eilės apgynė vokietė Lea Friedrich. Sidabrą pelnė britė Emma Finucane, o bronzą – olandė Hetty van de Wouw.

Europos treko čempionatas Apeldorne surengtas ketvirtą kartą. Medalių lentelėje pirmą vietą užėmė Didžioji Britanija – 14 medalių (6-6-2). Antroje vietoje – Vokietija (9; 3-3-3), o trečioje – Nyderlandai (6; 3-1-2). Medalius iškovojo 13 šalių dviratininkai (aukso – 9).

Europos čempionate buvo kovojama ir dėl olimpinės atrankos taškų. Olimpinėje atrankoje Lietuvos dviratininkams dar liko trys UCI Tautų taurės etapai Australijoje, Honkonge ir Kanadoje. Atranka į Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybas baigsis balandžio 14 d.