42
„Žalgiris“ – „Rytas“ (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Kauno „Žalgiris“ (23/4) po 15 mėnesių trukusio bado pasiekė pergalę prieš Vilniaus „Rytą“ (21/6). Sostinės krepšininkus 81:75 (20:25, 20:22, 20:13, 21:15) nugalėję žalgiriečiai sutvirtino savo pirmąją vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariajame sezone.

42

„Rytas“ rungtynes pradėjo solidžiai ir po pirmojo kėlinio pirmavo 25:20 ir vis išlikdavo priekyje.

Bet antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ beveik keturių minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir išsiveržė į priekį trimis taškais. Kendale'o McCullumo tritaškis vėliau sugrąžino svečius į priekį 31:30.

Pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, kol „Rytas“ įmetė šešis taškus be atsako ir pabėgo 40:35.

Įdomu tai, kad „Rytas“ per pirmuosius du kėlinius pataikė net 8 tritaškius iš 12.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ įjungė aukštą gynybos intensyvumo lygį ir sužaidus 3 kėlinius rezultatas buvo jau lygus – 60:60.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo du taiklūs Tomo Dimšos tritaškiai, o Eurolygos režimą įjungęs „Žalgiris“ netrukus įgijo dviženklį pranašumą.

„Rytas“ sugebėjo priartėti iki 3 taškų žymos, tačiau tai buvo viskas.

Dovanėlio iš žalgiriečių sulaukę Vilniaus klubo krepšininkai jomis nepasinaudojo, o pergalę baudos metimais įtvirtino Kevarriusas Hayseas.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 13 (3/7 trit., 0/4 baud.), Rolandas Šmitas (7 atk. kam.) ir Dovydas Giedraitis – po 12, Kevarriusas Hayesas ir Ignas Brazdeikis – po 10.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 17 (8 atk. kam.), Kendalle‘as McCullumas ir Justinas Gorhamas (8 atk. kam.) – po 12, Marcusas Fosteris 8 (0/4 dvit., 2/7 trit., 1 n.b.), Evaldas Kairys ir Gytis Masiulis – po 7.

Rungtynių įvykiai

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai ir gana lygiai. Po Gyčio Masiulio ir Gyčio Radzevičiaus metimų „Rytas“ pirmavo 16:12, vis tik Dovydas Giedraitis vėl įvedė lygybę – 16:16. Karolis Lukošiūnas buvo nubaustas nesportine pražanga, o į kėlinio pabaigą vilniečiai įgijo kol kas didžiausią savo persvarą – 25:20. Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 8:0 ir taip susigrąžino pranašumą, tuo tarpu „Rytas“ taškus pelnė tik prabėgus keturioms minutėms, kuomet tritaškį smeigė Marcusas Fosteris – 28:28. Laiminti komanda keitėsi keliskart, „Rytui“ nerimą sukėlė čiurną susižeidęs Marcusas Fosteris, tačiau prieš ilgąją pertrauką svečiai pirmavo 47:40.

Nors Laurynas Birutis bandė įnešti energijos žalgiriečių puolimui, „Rytas“ toliau didino pranašumą ir kontroliavo rungtynes – 52:44. Vis tik šeimininkai parodė reakciją, surengė spurtą 7:0 ir po Arno Butkevičiaus taškų atsiliko tik 57:58. Liko mažiau nei 3 minutės kėlinyje, Giedrius Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios baudų mesti stojo Ignas Brazdeikis. Tiesa, tikslą siekė vienas metimas – 58:58. Lukas Uleckas dėjimu grąžino trapų pranašumą sostinės ekipai, tačiau kėlinį tiksliai uždarė D.Giedraitis – 60:60.

„Žalgiris“ su kitu nusiteikimu žengė ant parketo lemiamu metu ir ketvirtą kėlinį pradėjo atkarpa net 13:2. Taip pranašumas pasiekė dviženklę ribą (73:62), o „Ryto“ puolimas strigo. D.Giedraitis buvo svarbus faktorius žalgiriečiams, kurie laikėsi priekyje toliau, tuo tarpu G.Žibėnas užsidirbo techninę pražangą.

Likus minutei intriga dar buvo gyva (73:78), o M.Fosteris bandė ją kurstyti dar labiau, bet jo metimas tikslo nesiekė. Sekė vilniečių klaida, tiesa, tuo pačiu atsakė I.Brazdeikis, tad tuo „Rytas“ naudojosi – 75:78. Svarbių baudų mesti stojo T.Dimša, kurio nervai neatlaikė tris kartus. Pražanga puolime fiksuota G.Masiuliui, vėliau – ir asmeninė, R.Šmitas išnaudojo vieną baudos metimą – 79:75. Pergalės žalgiriečiai nebepaleido.