Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Melburne (Australija) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyras.

Turnyro finale gyvai stebint maždaug 7 tūkst. sirgalių serbas Novakas Djokovičius (ATP-1) per 1 val. 54 min. 7:5, 6:2, 6:2 gana nesunkiai įveikė savo raketę dar antrame sete sulaužiusį rusą Daniilą Medvedevą (ATP-4) ir net devintą kartą triumfavo šiame turnyre bei apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą.

N.Djokovičius yra visų laikų rekordininkas ir iki šiol „Australian Open“ turnyre nei karto nėra pralaimėjęs pusfinalio ar finalo mačų.

N.Djokovičius šiame turnyre buvo susidūręs ir su sveikatos problemomis, kai trečiame rate vos užbaigė mačą prieš Taylorą Fritzą (ATP-31).

Serbas su nuskausminamųjų pagalba laimėjo penkių setų mačą ir vėliau tarp mačų net nesitreniravo dėl traumos.

Po pusfinalio N.Djokovičius prisipažino, kad dabar jaučiasi geriausiai per visą turnyrą ir nebejaučia skausmo.

N.Djokovičius nuo pat mačo pradžios žaidė užtikrinčiau ir nors D.Medvedevas praradęs tašką mačo pradžioje sugebėjo „breakinti“ serbą ir išlyginti rezultatą, tačiau lemiamu metu N.Djokovičius sugebėjo laimėti varžovo padavimų seriją ir laimėjo pirmąjį setą.

Nuo antrojo seto N.Djokovičiaus dominavimas dar labiau išryškėjo, o po septintojo antrojo seto geimo D.Medvedevo nervai nebeatlaikė ir jis sviedė raketę į žemę.

Trečiame ir paskutiniame sete N.Djokovičius toliau įrodinėjo savo pranašumą ir užtikrintai užbaigęs mačą triumfavo „Australian Open“ turnyre.

N.Djokovičius per savo karjerą yra iškovojęs 18 „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų titulų ir nuo Rafaelio Nadalio bei Rogerio Federerio dabar atsilieka vos 2 titulais.

D.Medvedevas dar neturi titulų tokio rango turnyruose, tačiau jis tapo pirmu rusu nuo 2005 m., kuris pateko į „Australian Open“ finalą.

Prieš 16 metų šį turnyrą laimėjo Maratas Safinas. Iki šio mačo D.Medvedevas nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio buvo laimėjęs net 20 susitikimų iš eilės.

Kelyje link finalo N.Djokovičius įveikė Jeremy Chardy (ATP-61), Francesą Tiafoe (ATP-64), Taylorą Fritzą (ATP-31), Milošą Raoničių (ATP-14), Alexanderį Zverevą (ATP-7) ir Aslaną Karacevą (ATP-114).

Tuo tarpu D.Medvedevas „Australian Open“ nugalėjo Vaseką Pospisilą (ATP-63), Roberto Carballesą Baeną (ATP-99), Filipą Krajinovičių (ATP-33), Mackenzie McDonaldą (ATP-192), Andrejų Rubliovą (ATP-8) ir Stefanos Tsitsipasą (ATP-6).

Finale triumfavęs N.Djokovičius iškovojo 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir 2,75 mln. Australijos dolerių (1,78 mln. Eurų), tuo tarpu D.Medvedevui atiteko 1200 ATP vienetų reitingo taškai bei 1,5 mln. Australijos doleriai (0,97 mln. eurų).

Pirmadienį atsinaujinančiame ATP reitinge N.Djokovičius ir toliau išlaikys geriausio tenisininko poziciją, tuo tarpu D.Medvedevas pakils į trečią reitingo vietą.

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro net 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).