Dombrovskis papildė pasaulio biatlono taurės taškų kraitį, auksas iškeliavo į Norvegiją papildyta, 21.19

Pokliukoje (Slovėnija) tęsiasi svarbiausios metų biatlono varžybos – pasaulio čempionatas. Trečiadienį jame vyrų laukė ilgiausia individuali rungtis – 20 km distancija.

Kaip ir įprasta, šioje rungtyje viskas sprendėsi šaudymo ruože, o auksą iškovojo visus 20 taikinių uždengęs norvegas Sturla Holmas Laegreidas (49:27.6 min.). Netrukus 24-ąjį gimtadienį minėsiantis sportininkas antrą kartą tapo pasaulio čempionu. Pokliukoje jis auksą iškovojo ir mišrioje estafetėje.

Sidabrą pelnė taip pat be klaidų šaudęs vokietis Arndas Peifferis (+16.9), o bronza atiteko 1 baudos min. užsidirbusiam norvegui Johannesui Dale (+40.9). Sezono lyderis norvegas Johannesas Thingnesas Boe tenkinosi 5-a vieta (+1:13.5 min., 2 baudos min.). Jam šis čempionatas kol kas vienas prasčiausių karjeroje, nors norvegas jau turi 1 aukso ir 1 bronzos medalius. Palyginimui, 2020 m. pasaulio čempionate J.T.Boe iškovojo 3 aukso ir 3 sidabro medalius.

Tarp lietuvių vėl geriausiai pasirodė Karolis Dombrovskis. Jis numušė 19 taikinių iš 20, finišavo 38-as (+5:01.7) ir įsirašė 3 pasaulio taurės taškus. Vytautas Strolia – 66-as (+6:38.2, 2) tarp 100 finišavusių sportininkų.

„Trasoje šiandien jaučiausi pakankamai gerai, esu patenkintas savo šaudymu – pavyko padaryti tai, ką moku. Tačiau nuliūdino užimta vieta, su tokiu šaudymu tikėjausi kovoti dėl aukštesnių vietų ir gal net pasiekti savo rekordą. Deja, iki jo pritrūko daug, o kokia to priežastis, nežinau, neišanalizavome, nors savijauta nebuvo prasta“, – teigė K.Dombrovskis.

Biatlonininkas nepritaria tam, kad fizinei formai įtakos galėjo turėti sausio pabaigoje vykęs Europos čempionatas. Ten lietuviai buvo kur kas greitesni – V.Strolia sužibėjo persekiojimo rungtyje, o mišrios estafetės nariai užfiksavo istorinį rezultatą, finišo liniją kirtę ketvirti.

„Nenorėčiau kaltinti Europos čempionato, nes yra šalių, kurios vykdė tą pačią programą, dalyvavo Europos čempionate, o Pokliukoje pasirodė pakankamai gerai. Pavyzdžiui, latvis Andrejus Rastogujevas, ukrainietis Artiomas Pryma ar vienas kitas estas“, – vardijo K.Dombrovskis.

REKLAMA

Tuo tarpu fizine forma nudžiugino T.Kaukėnas: jei ne du netaiklūs šūviai paskutinėje šaudykloje, dvejų olimpinių žaidynių dalyvis būtų prasibrovęs į geriausiųjų 20-uką.

„Pradžia sezono buvo sunki, smagu, kad bent kažkiek galiu kovoti. Forma nėra superinė, bet žiūrint į tai, koks buvo pasiruošimas, sezono pradžioje sirgau koronavirusu, važiuojasi visai neblogai. Tuo tarpu šaudymo forma labai svyruojanti, nesu užtikrintas“, – pasakojo T.Kaukėnas.

Savo pasirodymą pasaulio čempionate geriausiai iš rinktinės narių pasirodęs K.Dombrovskis įvertino patenkinamai.

„Dešimtbalėje sistemoje savo pasirodymą pasaulio čempionate vertinčiau 7,5, galbūt 8. Simboliškai pagerinau rezultatą sprinto rungtyje, tačiau nieko gero neparodžiau persekiojime. Šiandien galiu džiaugtis šaudymu, nors greitis nustebino neigiama prasme“, – sakė biatlonininkas.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje pirmauja J.T.Boe (837), lenkiantis S.H.Laegreidą (779) ir J.Dale (666). V.Strolia (74) nukrito į 48-ą vietą, o K.Dombrovskis (27) pakilo į 61-ą poziciją.

Ketvirtadienį čempionate vyks mišrių porų estafetės lenktynės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų