Britų buriuotojų bendruomenė gedi olimpinio čempiono Andrew Simpsono,  nuskendusio, kai jo laivas ketvirtadienį apvirto San Fransisko įlankoje, per treniruotes prieš Amerikos taurės regatą.

36 metų A.Simpsonas, kuris buriavimo „Star“ klasės laivais olimpinį aukso medalį iškovojo 2008 metais Pekine, žuvo įstrigęs po apvirtusiu didžiuliu Švedijos komandos katamaranu „Artemis“.

„Mus pribloškė naujienos iš San Fransisko“, – Karališkosios jachtų asociacijos (RYA) ir Didžiosios Britanijos buriavimo komandos pareiškime sakė pasirodymų direktorius Johnas Derbyshire'as (Džonas Derbišyras).

„Andrew yra žmogus, su kuriuo glaudžiai bendradarbiavome nuo (to laiko, kai jam buvo) 16 metų. Jis buvo didelis talentas ir daug metų (buvo) svarbi figūra mūsų pasaulinės klasės programoje, kurios kulminacija buvo jo tikrai pelnyta olimpinė sėkmė", – rašė jis.

„Jis buvo didžiulis įkvėpimas kitiems, ir britų buriavimo komandoje, ir visoje šalyje. Reiškiame didžiausią užuojautą jo šeimai“, – sakoma pareiškime.

A. Simpsonas, kuris buvo pelnęs pravardę Bartas pagal animacinio serialo „Simpsonai“ (The Simpsons) herojų, taip pat laimėjo sidabro medalį pernai vykusioje Londono olimpiadoje. Jis buvo geras keturiskart olimpinio čempiono Beno Ainslie'o (Beno Einslio) draugas.

REKLAMA

B.Ainslie'o komandos „Oracle“ pareiškime sakoma: „Šiandien liūdna diena visai buriuotojų bendruomenei. A. Simpsonas buvo puikus žmogus, nuostabus buriuotojas ir geras visos mūsų komandos draugas. Galvojame apie jo šeimą ir visą „Artemis“ komandą. Jo labai trūks.“

RYA olimpinės komandos vadybininkas Stephenas Parkas (Stivenas Parkas) sakė, kad A. Simpsono nepaprastai trūks.

„Andrew buvo fantastiškas buriuotojas, kuris išpešdavo maksimumą iš visų, su kuriais buriuodavo,–- sakė S.Parkas. – Jis buvo labai mylimas.“

A. Simpsono katamaranas vykdė manevrą, per kurį buvo nusisukama nuo vėjo. Vieno korpuso pirmagalys paniro po vandeniu, ir katamaranas apvirto, sakė Amerikos taurės atstovas Timas Jeffery (Timas Džeferis).

A.Simpsonas atsidūrė vandenyje po laivu; jį ištraukė narai gelbėtojai, kurie nesėkmingai mėgino jį gaivinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų