REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Tokijo olimpinių žaidynių Vokietijos krepšinio komanda pasikeitė, o lyderio rolę šiemet „EuroBasket 2022“ čempionate perėmė Dennisas Schroderis, Tiesa, tai ne tas pats D .Schroderis, kurį matėme anksčiau, jis pasikeitė, rašo FIBA.

Po Tokijo olimpinių žaidynių Vokietijos krepšinio komanda pasikeitė, o lyderio rolę šiemet „EuroBasket 2022“ čempionate perėmė Dennisas Schroderis, Tiesa, tai ne tas pats D .Schroderis, kurį matėme anksčiau, jis pasikeitė, rašo FIBA.

REKLAMA

Naujasis rinktinės treneris Gordie Herbertas komandos lyderio vaidmenį perdavė būtent D. Schroderiui, o visa Vokietijos komanda į šio žaidėjo naują vaidmenį sutiko itin noriai.

„Dennisas yra mūsų pagrindinis komandos lyderis. Jis yra mūsų pagrindinis žaidimo sraigtelis – tiek puolime, tiek gynyboje.

Bėgant metams, Dennisas tapo dar labiau patyrusiu žaidėju, o tai galima pastebėti šiame čempionate, kaip jis rungtynių metu išlaiko kontrolę – atakuoja reikiamu momentu, perima lyderio vaidmenį žūtbūtiniu momentu, žaidžia gynyboje tinkamu laiku. Jis tai daro labai gerai“, – apie rinktinės lyderį kalbėjo vienas iš žaidėjų Maodo Lo.

Be to, teigiama, kad Dennisas yra vienas geriausių gynėjų Europoje ar netgi visame pasaulyje, o visa tai atsispindi šiame čempionate. Vokietijos rinktinės žaidėjas tikina, kad „Vokietija tikrai gali džiaugtis Dennisu Schroderiu“. 

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš žaidėjų – Franzas Wagneris – į „EuroBasket“ čempionatą įžengė kaip naujokas ir žaidė tik FIBA 2023 m. pasaulio krepšinio čempionato Europos atrankos varžybose kartu su šalies rinktine. Tačiau F. Wagneris, žaisdamas NBA 2021-2022 m. sezono metu, stebėjo D. Schroderio pasirodymą iš tolo. 

REKLAMA

„Manau, yra šaunu, kad jis labai, labai nuoširdus, komunikuojantis aiškiai, nesudėtingai. Ir jis nori, ką tą darytų kiekvienas. Jis nereikalauja nieko, nieko nepadaro pats. Manau, jo atsidavimas, lojalumas nacionalinei komandai kalba pats už save, o tai kitiems žaidėjams suteikia papildomos motyvacijos ateiti ir daryti tą patį“, – kalbėjo F. Wagneris .

D. Shroderis pateisina savo slapyvardį „Dennis grėsmė“, kuomet yra kalbama apie kietą gynybą žaidimo metu. Varžybų metu D. Schroderis įprastai įmeta 19 taškų, tačiau tolimieji metimai nėra jo stiprusis arkliukas – pataikymas tesiekia 22, 2 proc. 

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, D. Schroderis sugeba itin brandžiai kontroliuoti Vokietijos komandos puolimą, varžyybų metu surasdamas savo žaidėjus.

„Kaip lyderis, tu privalai daryti tam tikrą įtaką skirtingose plotmėse, pavyzdžiui, padedant savo komandos draugams, duodant jiems patarimus, o tai dar [svarbiau], kai esi gynėjas. Turiu patirties, žaidžiau su nacionaline komanda keletą metų ir aš žinau savo rolę, ką turiu daryti ir ko gali tikėtis komandos nariai“, – 2014 m. „EuroBasket 2015“ debiutavęs kalbėjo D. Schroderis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Schroderis nebūtų Shcroderis, jei nebūtų ekscentriška asmenybė.

Jo rezultatyvių perdavimų santykis būtų dar didesnis, jeigu ne jo mėginimai kamuolį perduoti itin išskirtinai, kuomet žaidžiama akis į akį su varžovais. 

Negana to, D. Schroderis mėgsta parodyti ir savo išskirtinę madą – 28-erių žaidėjo plaukų sruogą, kuri nudažyta oranžine spalva, atrodo tarsi žaibo formos. 

D. Schroderis labai vertina galimybę žaisti „EuroBasket 2022“ čempionate, ypač po to, kai dėl draudimo praleido FIBA olimpinį atrankos turnyrą 2020, kuris tąkart vyko Kroatijoje.

REKLAMA

Vokietijos lyderio komandos draugas Danielis Theisas tikina, kad žodis „kova“ tinkamai gali apibūtinti D. Shroderį.

„Jis visada nori laimėti. Jis visada nori žaisti. Kiekvienoje treniruotėje jis atiduoda 110 procentų. Jis niekada neieško lengvesnių kelių. Mums visiems reikia intensyviai treniruotis, tada žaisti, o vėliau teisiog sekti jo pavyzdžiu“, – sakė D. Theisas.

Schroderis už aikštės ribų taip pat subrendo – vedęs dviejų vaikų tėvas turi savo buvusį „Basketball Lowen Braunschweig“ klubą, „Golden Patch Management“ pramogų grupę, yra įsitraukęs į sporto ir rinkodaros verslą, turėjo savo hiphopo ir sportinių vyriškų drabužių bei aksesuarų liniją, pavadinimu „Flex Gang“.

Rungtynes stebėkite per TV3, TV6, naujienų portale tv3.lt ir naujos kartos televizijoje Go3.

Šiandien, rugsėjo 16-ąją, stebėkite:

TV6 18.15 val. Lenkija – Prancūzija

TV3 21.30 val. Vokietija – Ispanija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų