40
„Žalgiris“ ir ALBA mačo momentai. (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgiris“ (0/8) nesugebėjo nutraukti tragiško sezono starto Eurolygos turnyre. Žalgiriečiai Eurolygoje patyrė jau aštuntą pralaimėjimą iš eilės, kai penktadienio vakarą namuose 71:79 (10:22, 27:19, 15:21, 19:17) nusileido Berlyno ALBA (3/5) klubui.

40

Kauniečiai po šios nesėkmės užfiksavo klubo antirekordą – tai „Žalgiriui“ yra blogiausias klubo startas Eurolygos istorijoje.

Septyniais pralaimėjimais Eurolygos sezoną „Žalgiris“ buvo pradėjęs 2007/2008 m. sezone.

Mačo pradžioje svečiai iškart šovė į priekį. Kauniečiai po kelių atakų vėliau labai strigo puolime. Tuo tarpu ALBA išmetė ir pataikė gerus metimus bei iškart atitrūko dviženkliu skirtumu.

Pagaliau kažką apčiuopiamo sukurti žalgiriečiams pavyko antrojo kėlinio pabaigoje, kai pavyko spurtuoti ir ypač Tylerio Cavanaugh pastangomis sumažinti skirtumą jau iki vienženklio.

Po dar kelių atakų „Žalgiris“ atsilikinėjo jau tik 33:39, o į didžiąją pertrauką išėjo sugebėjęs priartėti prie varžovų (37:41).

Po pertraukos vaizdas išliko panašus. „Žalgiris“ bandė kurti, bet kamuolys prastai judėjo puolime, o ALBA į visus bandymus spurtuoti irgi atsakydavo gana sėkmingai.

Ketvirtame kėlinyje kauniečiai pabandė spurtuoti, bet pasitaikė gana daug klaidų ir nepataikytų neblogų metimų. Likus kiek daugiau nei minutei pavyko priartėti iki aštuonių taškų 67:75, bet visiškai pasivyti varžovų žalgiriečiams niekaip nepavyko.

Galiausiai ALBA sėkmingai atlaikė visus paskutinius „Žalgirio“ bandymus perimti mačo kontrolę ir šventė pergalę. Įdomu tai, kad kauniečiai mače nė sykio taip ir nepirmavo.

Rungtynėse debiutavo Zoranas Dragičius, tačiau jis taškų nepelnė (0/1trit.). Kitas žalgiriečių naujokas gynėjas Tai Websteris nuo suolo nepakilo.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 17 (6 atk. kam.), Janis Strelniekas 16 (4/7 trit.), Lukas Lekavičius 11, Joshas Nebo 8 (6 atk. kam.), Mantas Kalnietis 7, N. Giffey ir Artūras Milaknis po 5.

ALBA: Marcusas Erikssonas 16, Oscaras Da Silva 15, Benas Lammersas ir Luke'as Sikma (6 atk. kam.) po 10, Maodo Lo 9 (6 rez. perd.), Tamiras Blattas 6.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ 71:79 ALBA (10:22, 27:19, 15:21,19:17)

Vis bando ir bando, bet žalgiriečiams trūksta stabilumo. Čia pat Artūras Milaknis smeigia tolimą metimą ir jie atsilieka jau tik šešiais taškais.

Įpusėjus kėliniui intriga dar gyva, bet „Žalgiris“ jau turi rengti šturmą. Po dar kelių klaidų skirtumas vis dar panašus, žalgiriečiai atsilieka 62:71.

Nepaisant visko, žalgiriečiai nesugeba pasivyti varžovų, o kaip tik dar labiau juos kiek paleidžia. Visi bandymai nesėkmingi, tad ALBA švenčia pergalę, o žalgiriečiai fiksuoja savo antirekordą Eurolygoje.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 52:62 ALBA (10:22, 27:19, 15:21)

Kėlinuką žalgiriečiai pradeda tolimu metimu, bet čia pat irgi suklysta gynyboje. Žalgiriečiai turi puikių progų pasižymėti, tačiau metimai skieja pro šalį. Vis dėlto ALBA irgi stringa. Sužaidus pusę kėlinio jie pirmauja 49:43.

ALBA snaiperis M. Erikkssonas prabyla iš toli. Jis negali visada gi pramesti.  Čia pat ALBA prideda dar du taškus ir Jure Zdovcas neturi kito pasirinkimo kaip tik imti pertraukėlę. „Žalgiris“ atsilieka 43:54.

Kad ir kaip „Žalgiris“ suspurda, bet ALBA irgi atsako taikliais metimais. Prieš lemiamą kėlinį Kauno ekipa atsilieka 52:62.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 37:41 ALBA (10:22, 27:19)

Puiki atkarpa 8:0!. Pabudęs „Žalgiris“ kiek sumažina atsilikimą (16:22). Kauniečiai pagaliau pataiko iš tali, bet tuo atsako ir ALBA. Vis nepavyksta priartėti.. įpusėjus kėliniui žalgiriečiai atsilieka 21:32.

Janis Strelniekas pagaliau atsidaro sąskaitą, bet varžovai baudžia tolimu metimu. Puolimas atrodo gyviau, bet vis nepavyksta apsiginti.

Tyleris Cavanaugh sumeta septynis taškus iš eilės! Puiki jo atkarpa. Žalgiriečiai puikiai užbaigė antrąjį mačo kėlinį, o po Josho Nebo dėjimo ilsėtis komandos išėjo kauniečiams jau atsiliekant tik 37:41.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 10:22 ALBA

Mačo pradžioje komandos apsikeičia taikliais metimais (4:4). Čia pat žalgiriečiai pabando atakuoti iš toli, bet pirmieji metimai skrieja pro šalį.  Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai rezultatyvumu nežiba. Po taiklių ALBA ekipos baudos metimų vokiečiai pirmauja 10:6.

Žalgirečiai ir toliau stringa puolime, o ALBA sau ramiai renka taškus bei pirmauja jau 17:6. „Žalgiris“ sugeba dukart pramesti iš po krepšio... tai garantuoti keturi taškai.

Kėlinio pabaigoje pavyko suregzti kelias atakas, bet po dešimties minučių žalgiriečiai atrodo prasta, o tuo pasinaudojusi ALBA pirmauja dviženkliu taškų skirtumu (22:10).