Budapešte (Vengrija) šeštadienį baigėsi antrasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Paskutinę jo dieną finaluose vėl matėme du lietuvius – Daną Rapšį ir Andrių Šidlauską.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale D.Rapšys užėmė 4-ą vietą (1:42.80 min.). Lietuvis tik 0.19 sek. atsiliko nuo bronzą iškovojusio vengro Kristofo Milako (1:42.61).

Dar vieną pergalę įsirašė naujoji Pietų Afrikos Respublikos plaukimo žvaigždė Matthew Satesas (1:41.51). Jis atlaikė australo Kyle'o Chalmerso (1:41.60) spaudimą.

D.Rapšiui 200 m plaukime laisvuoju stiliumi ryte iššūkį metė jaunasis Pietų Afrikos Respublikos talentas Matthew Satesas. Abu sportininkai finišavo greta, tačiau lietuvio varžovas buvo pirmesnis – D.Rapšys nuotolį įveikė per 1 min. 44.74 sek., o 18-metis M.Satesas – 0.20 sek. greičiau.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko australas Kyle'as Chalmersas (1:43.62).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale A.Šidlauskas distanciją įveikė per 2 min. 6.93 sek. ir finišavo 5-as. Įpusėjus distancijai lietuvis dar buvo 4-as, bet tada tempą padidino vokietis Fabianas Schwingenschloglis, kuris finiše pakilo iki pat 2-os vietos (2:05.84 min.). Nugalėjo visiškai dominavęs olandas Arno Kamminga (2:02.07), o bronzą pelnė JAV atstovas Zhieras Fanas (2:06.18).

A.Šidlauskui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2 min. 5.99 sek.

Ryte vyrų 200 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje A.Šidlauskas distanciją įveikė per 2 min. 8.10 sek. ir finišavo antras, nusileisdamas tik Arno Kammingai (2:04.10) iš Nyderlandų.

Primename, kad ketvirtadienį D.Rapšys laimėjo sidabrą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o A.Šidlauskas pelnė bronzą 100 m plaukime krūtine. Penktadienį D.Rapšys sidabrą pridėjo ir 200 m kompleksiniame plaukime.