Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio atsakomosiose rungtynėse paaiškėjo du pirmieji ketvirtfinalio dalyviai. Miuncheno „Bayern“ klubas savo žiūrovų akivaizdoje 3:0 (2:0) atsirevanšavo Romos „Lazio“, o Kyliano Mbappe meistriškumą išnaudojusi Paryžiaus „Saint-Germain“ išvykoje 2:0 (1:0) pranoko San Sebastiano „Real Sociedad“.

„Bundesliga“ čempionate stringantys ir 10 taškų nuo Lėverkuzeno „Bayer“ šiuo metu atsiliekantys Miuncheno „Bayern“ futbolininkai savo gerbėjų akyse reabilitavosi pajėgiausiame Europos klubiniame turnyre.

Nepaisant Vokietijos flagmaną slegiančio spaudimo dėl Romoje pralaimėtų rungtynių ir kalbų apie galimai paskutines Thomaso Tuchelio rungtynes pralaimėjimo atveju, „Bayern“ futbolininkai dar iki didžiosios pertraukos sugebėjo atstatyti serijos rezultatą savo naudai.

Harry Kane'as pasižymėjo dubliu

Prieš rungtynes „Lazio“ treneris Maurizio Sarri žiniasklaidai sakė, kad tai nebus rungtynės, kur jo komanda 90 minučių vien tik ginsis, nes taip daryti prieš tokį tituluotą ir patyrusį klubą kaip „Bayern“ prilygtų savižudybei. Italas savo žodį tesėjo, o mačą Italijos klubas pradėjo trimis puolėjais ir apylyge kamuolio kontrole.

Pirmasis „Lazio“ vartams rimčiau ėmė grasinti puolėjas Harry Kane'as, o šio smūgis 16-ą rungtynių minutę po rikošeto skriejo visai šalia vartų.

Tai, kad „Lazio“ buvo nusiteikusi ryžtingai rodo ir 36-ą mačo minutę surengtas aštrus „žydrųjų“ ekipos išpuolis, kurio metu Ciro Immobile galva smūgiuotas kamuolys vos neskrodė vartų tinklo.

Vos po kelių akimirkų 38-ą rungtynių minutę H. Kane'as sugebėjo nukreipti komandos draugo jam adresuotą perdavimą ir griūdamas į baudos aikštelę pasižymėjo tiksliu smūgiu galva, taip išlygindamas serijos rezultatą 1:1.

Per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio laiką bavarams pavyko pridėti dar vieną įvartį, o įspūdingo įvarčio autoriumi vos netapo ore po kampinio kamuolį į vartus smūgiavęs centro gynėjas Matthijsas de Ligtas. Visgi šio įvartį laiku „pasisavino“ galvą kyštelėjęs veteranas Thomasas Mulleris, po kurio smūgio padėties šeimininkais jau tapo bavarai 2:0.

Po pertraukos T. Tuchelio auklėtiniai puolė atsargiau ir didesnį dėmesį skyrė gynybai. Net ir neforsuodami įvykių 66-ą rungtynių minutę bavarai surengė pavojingą ataką. Antrą kartą pasižymėjo H. Kane'as, kuris į vartus tiksliai nukreipė Leroy Sane stipriai smūgiuotą ir vartinino atmuštą kamuolį.

K. Mbappe blizgėjo nuo pat pirmųjų minučių

Pirmojoje aštuntfinalio dvikovoje Paryžiuje dviejų įvarčių persvarą susikrovęs Paryžiaus „Saint-Germain“ klubas nebuvo linkęs atsipalaiduoti Ispanijoje.

PSG lyderis Kylianas Mbappe pirmasis pasižymėjo šiose rungtynėse, kai 15-ą susitikimo minutę po šokio su kamuoliu baudos aikštelėje nuginklavo „Real Sociedad“ vartininką Alexą Remiro 1:0.

Pirmoje mačo pusėje PSG kamuolį kontroliavo 50 proc. žaidimo laiko ir atliko 4 smūgius į vartų plotą, kai tuo tarpu pavojingesnį išpuolį Imanolio Alguacilo auklėtiniai surengė vos sykį.

Po ilgosios pertraukos PSG įtvirtino savo dominavimą, kai kontraatakoje atsidūręs K. Mbappe nesunkiai įveikė varžovų vartininką 2:0.

Paguodos įvartį aikštės šeimininkams 89-ą minutę pelnė Mikelis Merino 2:1.