0

Pasaulio čempionato G grupės varžybose tik per paskutinę pridėtinio laiko minutę prieš JAV rinktinę sugebėję išsigelbėti portugalai išsaugojo viltį pakovoti dėl kelialapio į turnyro aštuntfinalį. Po permainingos kovos rungtynės baigėsi rezultatu 2-2.

Jau penktą minutę JAV rinktinės baudos aikštelėje kilo sumaištis, kuria puikiai pasinaudojo Portugalijos rinktinės narys Nani. Pastarasis netrukdomas pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir rezultatas tapo 1-0.

Po praleisto įvarčio amerikiečiai sutriko ir atliko vieną netikslų perdavimą po kito. Tačiau praėjus kelioms minutėms stratego Jurgeno Klinsmanno auklėtiniai pradėjo žaisti savo žaidimą ir prasta mačo pradžia buvo pamiršta.

16 minutę Portugalijos rinktinė prarado puolėją Helderį Postigą. Futbolininkas patyrė šlaunies traumą, todėl vietoje jo aikštėje pasirodė Ederis.

Jei per pirmas penkias minutes dominavo portugalai, tai likęs pirmojo pusvalandžio laikas priklausė Šiaurės Amerikos rinktinei. Ji kūrė potencialas atakas, bet jos įvarčiais nesibaigė.

42 mačo minutę buvo sukurta greita Portugalijos kontrataka, kuomet po C.Ronaldo perdavimo gavęs kamuolį iš toli savo laimę pabandė Nani, tačiau tvirtai savo vartuose stovėjo T.Howardas ir didesnių problemų buvo išvengta.

Dar po poros minučių portugalai dar kartą pabandė savo laimę iš toli ir šį kartą kamuolys atsimušė į vartų virpstą, o pirmieji prie kamuolio suskubi europiečiai, bet ir dar kartą vartus gelbėjo T.Howardas.

Antrasis kėlinys prasidėjo labai aktyviai, nuo pirmų minučių aikštėje vyravo greitas, atakuojantis futbolas. Šiek tiek daugiau pavojaus kūrė JAV komanda, tačiau įvarčių pelnyta nebuvo.

Amerikiečiai 56 varžybų minutę surengė greitą kontrataką, kurios metu M.Bradley atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau nors vartininko savo vietoje ir nebuvo, nuo įvarčio savo rinktinę išgelbėjo Portugalijos rinktinės gynėjas.

64 varžybų minutę savo laimę iš toli pabandė J.Jonesas ir labai stiprus smūgis skriejo į patį vartų kampą bei rezultatas tapo 1-1.

Pelnę įvartį JAV rinktinė šiek tiek atsitraukė į gynybą ir iniciatyvą atidavė portugalams, o patys labiau žaidė kontratakomis.

81 mačo minutę sutrikę Portugalijos gynėjai prisidarė sau bėdų ir po greitos atakos iš komandos draugo sulaukęs perdavimo pilvu įvartį pelnė C.Dempsey bei taip išvedė savo ekipą į priekį.

Visgi per paskutinę pridėtinio laiko minutę Portugalijos rinktinė sugebėjo išsigelbėti, kuomet po C.Ronaldo perdavimo įvartį galva pelnė Varela, taip išsaugodamas savo komandai viltį keliauti į pasaulio čempionato aštuntfinalį.

Rezultatas: JAV 2 – 2 Portugalija

5` [0 – 1] Nani

64` [1 – 1] Jermaine Jones

81` [2 – 1] Clint Dempsey

90` [2 – 2] Varela