29
K. Maksvytis. (nuotr. zalgiris.lt)

Palaimėjimą Eurolygoje patyrė Kauno „Žalgiris“ (4/6), kuris svečiuose 72:89 (19:19, 12:24, 21:26, 20:20) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (6/4) su Ignu Brazdeikiu.

29

Maža to, rungtynių dėl traumos dar nebaigė Tomas Dimša. Gynėjas antrojo kėlinio pabaigoje viename iš epizodų skaudžiai nusileido ir, preliminariai, susižeidė petį. Po didžiosios pertraukos jis nerungtyniavo.

Komandos lygiai pradėjo rungtynes, bet, kaip vėliau paaiškėjo, viską nulėmė antrojo kėlinio pabaiga. Daugmaž keturių minučių atkarpą iš viso „Žalgiris“ pralaimėjo 0:14 ir šeimininkai ėmė tolti.

Jie įgijo dviženklį pranašumą ir jį sėkmingai išsaugojo ir po ilgosios pertraukos.

„Sveikinimai varžovams. Pradėjome gerai, bet rungtynes nulėmė antras kėlinys, kai sužaidėme kelias blogas minutes antrajame kėlinyje ir buvome nubausti.

Visų pirma, dėl mūsų gynybos. Su tokiu varžovu turi kontroliuoti blogas ar geras atkarpas. Blogas antras kėlinys mums kainavo rungtynes. Tada tapome nervingi, bandėme grįžti, bet OLY pataikė sudėtingus metimus.

Nekalbu tik apie I. Canaaną ir A.Petersą, bet ir apie I. Brazdeikį ir Th. Walkupą. Jie pataikė sunkius metimus. „Olympiakos“ šiandien buvo geresnė ir nusipelnė pergalės“, – po rungtynių sakė Kazys Maksvytis.

Rungtynėse žalgiriečiams sunkiau buvo ir dėl susilpnėjusios gynėjų grandies. Traumą antrame kėlinyje patyrė Tomas Dimša, o vėliau varžovo smūgį sugėręs Dovydas Giedraitis kurį laiką taip pat praleido ant suolo.

„Tomas gavo traumą tik nežinau, kokio lygio. Pažiūrėsime, kaip jam seksis toliau. Be abejo, ta mūsų rotacija dar labiau sumažėjo ir tas mums tikrai nepadėjo. Jis negalėjo tęsti rungtynių“, – apie T. Dimšą kalbėjo treneris.

„[Dovydas Giedraitis] gavo smūgį, kuris apsvaigino, bet grįžo, kovojo. Bet iš gynėjų pusės trūko to agresyvumo, šviežumo“, – pridūrė jis.

Treneris taip pat sulaukė klausimo apie Nazą Mitrou-Longą, kuris  persikėlė į Pirėjų.

„Manau, Nazas būtų likęs mūsų komandoje, jei ne šis „Olympiacos“ pasiūlymas. Jis yra geras vyrukas, sunkiai dirba ir man gaila, kad jam nepavyko įsilieti į mūsų sistemą. Belieka jam palinkėti sėkmės kitame karjeros etape“, – sakė K. Maksvytis.

I.Brazdeikis sužaidė geriausią sezono mačą Eurolygoje ir per 19 minučių pelnė 9 taškus (1/1 dvit., 2/3 trit., 1/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus prasižengė ir surinko 15 naudingumo balų.

OLY į pergalę vedė karjeros pasirodymą surengęs amerikietis I.Canaanas, kuris pelnė 25 taškus (4/6 dvit., 4/6 trit., 5/5 baid.) ir surinko 25 naudingumo balus.