27
D. Schroderis. (nuotr. FIBA)

Vokietijos rinktinė dukart varžovams smogė atkarpomis 14:0, trečiame kėlinyje turėjo dviženklį pranašumą, bet galiausiai paleido pergalę prieš Ispanijos rinktinę, o su ja – ir bilietą į Europos krepšinio čempionato finalą.

27

Užpildytoje „Mercedes Benz“ arenoje Berlyne turnyro šeimininkai ispanams nusileido 91:96 (24:27, 27:19, 20:19, 20:31).

Dabar jiems liko kova dėl bronzos – sekmadienį jų varžovais bus Lenkijos krepšininkai.

Mačas priminė amerikietiškus kalnelius – antrame kėlinyje ispanija pirmavo 41:32, bet tada vokiečiai šovė į priekį 14:0 ir į pertrauką išsinešė penkių taškų pranašumą.

Trečiame kėlinyje ispanai susigrąžino iniciatyvą – 61:57, bet tada antrą kartą sugėrė varžovų atkarpą 14:0 ir pirmą kartą atsiliko dviženkliu skirtumu.

Ketvirto kėlinio viduryje Ispanija šovė į priekį 13:0 ir atitrūko 83:77 – vokiečiams jau nepavyko atsakyti tuo pačiu.

Daugiausiai bėdų šeimininkams kėlė 29 taškus pelnęs ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Lorenzo Brownas. Būtent amerikiečio žaidimą ir derinį „du prieš du“ po nesėkmės išskyrė Vokietijos rinktinės centras Johannesas Voigtmannas.

„Manau, kad problema buvo ta, kad negalėjome sustabdyti jų du prieš du žaidimo. Jie pelnė 96 taškus ir tai yra per daug. Laimėti pusfinalį su tokiais skaičiais būtų labai sudėtinga. Jokioje rungtynių stadijoje nesugebėjome stabdyti Lorenzo Browno žaidimo du prieš du. Gynyba buvo svarbiausias dalykas šiandien“, – pabrėžė jis.

Jam pritarė ir Vokietijos rinktinės lyderis Dennisas Schroderis, pelnęs 30 taškų (8/10 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud.) ir išdalinęs 8 rezultatyvius perdavimus.

„Šiek tiek buvome statiški, nežaidėme tinkamai, jie mus pristabdė. Eisime peržiūrėti vaizdo įrašą ir pažiūrėti, ką galime padaryti geriau kaip komanda. Turime atiduoti pagarbą ispanams – tai, kaip jie išėjo į aikštę ketvirtame kėlinyje buvo nuostabu. Jie laimėjo, nes buvo geresni paskutiniame kėlinyje.

Jie žaidė puikiai, prisitaikė rungtynių metu. Krepšinyje kartais pataikai, kartais – ne. Turi kliautis savo gynyba, o mes ketvirtame kėlinyje praleidome per daug taškų“, – kalbėjo įžaidėjas.

Vokietija yra rezultatyviausia turnyro komanda ir nors nuo savo vidurkio buvo netoli – pritrūko tik 3 taškų, tačiau ketvirtame kėlinyje turėjo bėdų, kai nesugebėjo užpulti beveik keturias minutes.

Šioje atkarpoje ispanai panaudojo tą pačią gynybos sistemą, kuri išmušė ir lietuvius.

„Prieš jų gynybą sunku žaisti ir mes neradome sprendimų“, – pripažino Johannesas Thiemannas.

Vis tik jis ir D. Schroderis pabrėžė, kad Vokietijai šis pralaimėjimas nėra tragedija – prieš turnyrą jų tikslas buvo laimėti medalį ir tai vis dar įmanoma.

„Mūsų svajonė ir tikslas buvo laimėti medalį tėvynėje ir tai vis dar įmanoma. Skaudu, galime būti pikti, bet turime koncentruotis į kitas rungtynes“, – sakė J. Thiemannas.

„Mūsų tikslas buvo laimėti medalį, todėl turime būti pasiruošę kovai sekmadienį su Lenkija“ – pritarė D. Schroderis.