49
Brazilija – Meksika rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Brazilijos futbolo rinktinė 7-tą kartą iš eilės pateko į planetos pirmenybių ketvirtfinalį.

49

Rusijoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje brazilai 2:0 (0:0) įveikė Meksiką.

Tai buvo penktosios šių dviejų komandų rungtynės planetos pirmenybių istorijoje ir ketvirtoji Brazilijos pergalė.

Per minėtus penkis susitikimus Meksikos rinktinei taip ir nepavyko pasižymėti nė karto, kai tuo metu brazilai pelnė 13 įvarčių.

Pirmąsias 15 minučių aikštelėje pajėgesni buvo bent kelias realias progas pasižymėti sukūrę Meksikos futbolininkai.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje brazilai pradėjo demonstruoti atsigavimo požymius.

Vieni pasaulio futbolo čempionato favoritų užgulė varžovų vartus.

Iš pradžių Neymaras individualiais veiksmais vos nepasiuntė kamuolio į varžovų vartus, vėliau dar keli Brazilijos žaidėjų bandymai gerokai pakuteno meksikiečių nervus.

Nepaisant visko, pirmoji dvikovos pusė futbolo sirgaliams įvarčių nepadovanojo.

Po ilgosios pertraukos brazilai tęsė priešininkų vartų šturmą ir 51-ą minutę Neymarui pagaliau pavyko nuginkluoti Meksikos vartininką.

60-ą minutę šios komandos vartams pavojingai pagrasino praeityje Lietuvoje žaidęs Brazilijos rinktinės žaidėjas Paulinho, tačiau jo smūgį atrėmė Guillermo Ochoa.

Vos už kelių minučių sekė pavojinga meksikiečių ataka, kurios smaigalyje atsidūrė priešininkų vartams pagrasinęs Carlosas Vela.

Dvikovai artėjant pabaigos link, Meksikos rinktinė kaip įmanydama stengėsi pelnyti įvartį.

Laisvais plotais pasinaudoję brazilai 89-ą minutę galutinai palaidojo savo varžovus.

Greitoje kontratakoje kamuolį gavęs Neymaras atliko rezultatyvų perdavimą Roberto Firmino, kuris iš poros metrų atstumo pasiuntė žaidimo įrankį į tuščius vartus.

Pirmenybių ketvirtfinalyje brazilai kovos prieš Belgijos ir Japonijos poros laimėtojus.

Šios dvi komandos santykius aiškinsis vakarinėse pirmadienio rungtynėse.