Atkaklias rungtynes Eurolygoje laimėjęs Sankt Peterburgo „Zenit“ (11/6) klubas su Artūru Gudaičiu ir Mindaugu Kuzminsku pratęsė pergalių seriją iki trijų turnyre.

Rusijos komanda namuose 73:71 (25:10, 16:16, 15:21, 17:24) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (7/10) krepšininkus, kurie rakto į pergalę neranda jau septintose rungtynėse iš eilės.

25 minutes žaidęs A.Gudaitis pelnė 10 taškų (5/6 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, išvengė klaidų, 2 sykius prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.

M.Kuzminskas per 13 minučių liko be taškų (0/1 dvit., 0/2 trit.), tačiau atkovojo 3 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą, išvengė klaidų, 2 sykius prasižengė ir surinko 0 naudingumo balų.

Aikštės šeimininkai įspūdingai pradėjo rungtynes. Jie dar pirmajame kėlinyje surengė sėkmingą atkarpą 13-0, kuri leido susikrauti net 17 taškų pranašumą (23:6).

Situaciją Sankt Peterburgo krepšininkai valdė ir antrajame kėlinyje. Nors skirtumas nepadidėjo, tačiau varžovams nebuvo leista per daug priartėti – 41:26.

Po didžiosios pertraukos situacija ėmė keistis. Svečiai iš Tel Avivo neketino kelti baltos vėliavos ir mažais žingsneliais artėjo oponentų link (53:47).

Nors ketvirtajame kėlinyje „Zenit“ atstatė dviženklį pranašumą (67:57), tačiau septyni žydų taškai be atsako padėjo priartėti (67:64).

Galiausiai aikštės šeimininkai suklydo, o greitoje atakoje kamuolį į krepšį dėjęs Derrickas Williamsas išvedė svečius į priekį (70:71).

Po minutės pertraukėlės aikštės šeimininkus išgelbėjo Billy Baronas, kuris likus 9 sekundėms pataikė tolimą metimą (73:71).

Lemiamas metimas buvo patikėtas Scottie Wilbekinui, tačiau bandymas išplėšti pratęsimą tikslus nebuvo ir pergale džiaugėsi rusai.

„Zenit“: Alexas Poythressas 14 (5/5 dvit., 4/5 baud.), Billy Baronas 12, Dmitrijus Kulaginas ir Artūras Gudaitis po 10, Andrejus Zubkovas 9, Jordanas Loydas 7 (6 rez. perd., 5 kld.), Sergejus Karasevas 5.

„Maccabi“: Jalenas Reynoldsas 24 (10/16 dvit., 4/5 baud., 11 atk. kam., 28 n. b.), Derrickas Williamsas 14, Scottie Wilbekinas 8 (8 rez. perd.), Jamesas Nunnally 7 (5 rez. perd.).