74
Kauno „Žalgiris“- Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Penktadienį „Žalgirio“ arena išvydo aukščiausio lygio Eurolygos dvikovą. Lyg ant sparnų sužaidę pirmąjį kėlinį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ pranašumą 74:76 (31:27, 9:16, 17:17, 16:17).

74

Rungtynių eiga:

Susitikimą atidarė krepšio link prasibrovęs Ianas Vougioukas, į kuriozinį su sirena įkritusį varžovų tritaškį taikliu tolimu šūviu čia pat atsakė ir Brockas Motumas – 5:3. Nesulaikomai baudos aikštelėje rungtyniavo I.Vougioukas, kuris sulaukęs savalaikių perdavimų juos paversdavo taškais ir savo kraityje jų turėjo jau tiek kiek visa Krasnodaro komanda – 13:10. Po Manto Kalniečio tritaškio šeimininkai įgijo šešių taškų persvarą (16:10), bet greitai kauniečių užsidegimas buvo numalšintas – 16:15. I.Vougioukas įsirašė dar du taškus (18:15), tačiau svečiai spurtavo ir „Žalgiris“ atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje – 18:22. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Olivier Hanlanas: jis vos per dvi minutes surinko septynis taškus bei pridėjo rezultatyvų perdavimą tritaškį įsmeigusiam Edgarui Ulanovui – 28:24. Nuo komandos draugų neatsiliko ir tolimą bombą įsūdęs Martynas Pocius bei po itin rezultatyvaus kėlinio priekyje buvo Lietuvos čempionai – 31:27.

Antrąjį ketvirtį pradėjo dar vieną tolimą šūvį realizavęs M.Pocius (34:29), tačiau lengvus taškus puolime rinko svečiai iš Rusijos, tad minutės pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 34:36. Po jos gražia verpste baudos aikštelėje pasižymėjo B.Motumas, o agresyviai sužaidęs R.Seibutis išprovokavo nesportinę pražangą – 38:38. Tiesa, ilgai džiūgauti atstatyta pusiausvyra, žalgiriečiai neturėjo kada ir „Lokomotiv-Kuban“ vėl susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (38:43). Prieš pat didžiąją pertrauką prasiveržimą atliko M.Pocius bei ilsėtis šeimininkai išėjo turėdami trijų taškų deficitą – 40:43.

Po didžiosios pertraukos M.Kalniečio tikslų perdavimą dvitaškiu pavertė I.Vougioukas, dvi atakas paeiliui rezultatyviai užbaigė R.Seibutis – 46:48. Žaidimo skonį pajutęs R.Seibutis įsirašė dar du taškus, tačiau vien jo pastangų buvo maža (48:54). Renaldas nesustojo, pademonstravo ką sugeba ir iš tolimos distancijos (51:54), bet komandos draugų paramos toliau stigo ir varžovai pastebimai atitrūko – 51:60. Po pasitarimo žalgiriečiai į aikštelę grįžo kovingai nusiteikę: puikiai veikė M.Kalniečio ir I.Vougiouko tandemas ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą atsilikimas ištirpo iki trijų – 57:60.

Spurtas tęsėsi ir ketvirtojo kėlinio pradžioje: taškų sąskaitą tritaškiu atsidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 60:60. Sudėtingą metimą realizavo O.Hanlanas, meistriškai baudos aikštelėje rungtyniavo I.Vougioukas, tačiau pančius puolime nusiėmė ir svečiai (64:65). Tuomet varžovai įsūdė du sudėtingus tolimus šūvius ir įpusėjus kėliniui komandas skyrė septyni taškai – 64:71. Gražią komandinę ataką dviem taškais su pražanga užbaigė B.Motumas (67:71), bet kitoje aikštės pusėje techninę pražangą už vaidybą užsidirbo E.Ulanovas – 67:74. Devintąjį tašką pelnė M.Kalnietis, vieną taiklią baudą pridėjo P.Jankūnas (70:74). Dvitaškį įmetė I.Vougioukas, svečiai iš Rusijos suklydo ir likusios 20 sekundžių priklausė bangavusios „Žalgirio“ arenos šeimininkams – 72:74. Žalgiriečiams viso laiko neprireikė, ataką tarsi iš vadovėlio triuškinančiu dėjimu užbaigė I.Vougioukas, rezultatas tapo lygus, tačiau pakankamai laiko savo dispozicijoje turėjo Krasnodaro komanda (74:74). Lietuvos čempionai pažeidė taisykles ir nusprendė lemiamą žodį tarti savo atakos metu – 74:76. Visgi, susirinkusių žiūrovų apmaudui, tolimas M.Kalniečio metimas tiesiog išsisuko ir žalgiriečiams teko patirti pirmą nesėkmę Eurolygos pirmenybėse – 74:76.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 22 (10/13 dvit.), R.Seibutis 11, M.Kalnietis 9 (5 rez. perd., 4 per. kam.), O.Hanlanas 9, M.Pocius 8, B.Motumas 8 (2 per. kam.), P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 3 (5 atk. kam., 3 per. kam.), R.Javtokas 0, K.Vecvagaras 0.

„Lokomotiv-Kuban“: M.Delaney 21 (5/7 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam., 7 kld.), R.Broekhoffas 13 (6 atk. kam.), V.Claveras 12.