13
Kauno „Žalgiris“ (nuotr. zalgiris.lt)

Sekmadienį savo sezoną Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse pradėjo ir čempionai „Žalgirio“ (1/0) krepšininkai. Jau nuo pirmųjų minučių dominavę žalgiriečiai rezultatu 55:107 sutrypė Gargždų „Gargždus“ (0/1) ir įsirašė pirmąją pergalę.

13

Žalgiriečiai rungtynėse iškart ėmėsi kontrolės ir dar nepraėjus pusei kėlinio buvo priekyje 4:10. Po gargždiškių minutės pertraukėlės tritaškius smeigė Keenanas Evansas ir Dovydas Giedraitis, o atstumas išaugo iki 12 taškų (4:16).

Antroje pirmo kėlinio pusėje „Gargždams“ sekėsi kiek geriau, tačiau persvaros sumažinti čempionai neleido ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 16:34.

Prasidėjus antram kėliniui gargždiškiai ir toliau strigo gynyboje, o žalgiriečiai naudojosi tokia varžovų padėtimi. Prabėgus mažiau nei trims minutėms persvara jau buvo perkopusi 20 taškų (18:41).

Dar likus minutei iki ilgosios pertraukos komandas skyrė trisdešimt taškų, o „Žalgiris“ po spurto 10:0 savo sąskaitoje turėjo jau pusšimtį taškų. Prieš antrąją rungtynių pusę rezultatas buvo 23:55.

Dar niekada žalgiriečiai nėra praleidę 23 taškų per du kėlinius ar mažiau.

Net neįpusėjus trečiajam kėliniui po dviejų „Žalgirio“ naujoko Brady Maneko tritaškių persvara išaugo jau iki 44 taškų (27:71). Apskritai amerikietis per rungtynes taikliai įmetė 7 tritaškius, pelnė 23 taškus ir surinko 20 naudingumo balų.

Kėlinio pabaigoje gargždiškiams pavyko suorganizuoti dvi greitas atakas ir perėmus pora kamuolių pelnyti keturis taškus, tačiau „Žalgirio“ krepšininkams tai nebuvo labai baugu, nes rezultatas prieš paskutinį kėlinį buvo 37:80.

Dėl tokios sukrautos persvaros čempionams paskutinis kėlinys tapo formalumu, o pergalę kauniečiai šventė sumetę beveik dvigubai daugiau taškų nei varžovai – 55:107.

Po aštuonių mėnesių pertraukos pirmąjį oficialų mačą sužaidė po Achilo sausgyslės traumos pasveikęs Keenanas Evansas. Gynėjas prie 10 taškų pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus.

K. Maksvytis minučių ant parketo surado visiems žaidėjams, tarp kurių ir iš jaunimo sistemos ekipą papildžiusiems talentams – D. Butkai ir Nedui Montvilai. Pirmasis per beveik 7 minutes pelnė 4 taškus, o antrasis tiek pat pridėjo per 12 minučių.

Gargždiškiams 18 taškų pelnė Jaylonas Scottas.

„Žalgiris“: Brady Manekas 23, Arnas Butkevičius 14, Edgaras Ulanovas 13, Keenanas Evansas ir Lukas Lekavičius po 10, Kevarriusas Hayesas ir Nazas Mitrou-Longas po 7, Danielius Lavrinovičius 6.

„Gargždai“: Jaylonas Scottas 18, Ivanas Gavrilovičius 10, Amandas Urkis 7, Borisas Mbala ir Justas Furmanavičius po 6.