Be penkių žaidėjų rungtyniavęs Kauno „Žalgiris“ (3/17) patyrė eilinę nesėkmę Eurolygoje, o elitiniame turnyre debiutavo 17-metis sistemos talentas.

Lietuvos čempionai išvykoje 58:65 (20:20, 10:19, 15:15, 13:11) neprilygo vieniems turnyro lyderių – Milano „AX Armani“ (14/6), žengiančiai trečioje vietoje.

Kauniečiai šį sezoną lieka neiškovoję pergalės išvykoje.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be koronavirusu susirgusio Josho Nebo, po šio dar atsigaunančio Pauliaus Jankūno ir traumuotų Joffrey Lauvergne’o su Janiu Strelnieku. Negana to, prieš pat rungtynes paaiškėjo, kad dėl čiurnos skausmų žaisti negalės ir Mantas Kalnietis.

Po šių netekčių „Žalgiris“ liko vos su 11 žaidėjų, tarp kurių – jaunieji Motiejus Krivas ir Titas Sargiūnas. Pirmasis – 17-metis M. Krivas į aikštę žengė jau pirmame kėlinyje, kai dvi greitas pražangas užsidirbo Marekas Blaževičius.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo sėkmingai – pelnė 7 taškus be atsako, bet „AX Armani“ greitai pabudo, o antrame kėlinyje jau susikrovė ir dviženklį pranašumą.

Trečiame kėlinyje šis išaugo iki 14 taškų, bet kauniečiai nepasidavė. Jau prasidėjus ketvirtam kėliniui Artūras Milaknis pataikė iš toli ir mažino atsilikimą iki 51:58 – tada įsiutęs ant auklėtinių minutės pertraukėlės prašė Ettore Messina.

„Žalgiris“ toliau sėkmingai gynėsi, bet užpulti nesugebėjo – Karolis Lukošiūnas nerealizavo tolimo metimo iš puikios situacijos, vėliau sekė desperatiškas Tylerio Cavanaugh tritaškis ir dvi iš eilės klaidos.

Kauniečių viltis dar budino M. Blaževičiaus dvitaškis su pražanga, bet „AX Armani“ ir vėl rado atsakymus ir atkuri nė menkiausios intrigos neleido.

Italijos klubas pirmavo nuo penktosios mačo minutės ir savo pranašumu suabejoti neleido.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius po 13, Tyleris Cavanaugh 10, Artūras Milaknis 8, Tai Websteris 7, Regimantas Miniotas 5, Edgaras Ulanovas 2.

„AX Armani“: Devonas Hallas ir Troy Danielsas po 12, Sergio Rodriguezas 10.