Barselonos „FC Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“ 89:72

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko mesti iššūkio Ispanijos čempionams. Eurolygos „Top 16“ etapo penktojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje pralaimėjo „FC Barcelona“ ekipai 72:89 (13:29, 20:22, 20:16, 19:22).

Rungtynių pradžioje baudos aikštelėje Robertą Javtoką pastebėjo Edgaras Ulanovas, gražiai varžovo metimą nupūtė Jamesas Andersonas, tačiau priekyje buvo šeimininkai – 2:10. Po priverstinos Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės ryžtingą reidą arčiau krepšio surengė Vaidas Kariniauskas (4:10), bet katalonai toliau didino atotrūkį – 4:20. Varžovų spurtą baudų metimais nutraukė nuo suolo pakilęs Artūras Gudaitis, prasiveržimą pridėjo aikštelėn žengęs Willas Cherry (8:22). Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiams pavyko paįvairinti žaidimą puolant: iš vidutinio nuotolio pataikė Darius Songaila, tritaškį smeigė Artūras Milaknis. Visgi, ispanai nesnaudė, patys dukart taikliai metė iš toli ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė šešiolika taškų – 13:29.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ sukūrė įsimintiną epizodą: pro galinę liniją pranėręs W.Cherry juvelyriškai numetė kamuolį baudos aikštelėn įkirtusiam Tomui Dimšai, o šis sudrebino krepšį gražiu dėjimu – 15:29. Netrukus tritaškio liniją užmynęs ketvirtąjį tašką rinko D.Songaila, po T.Dimšos perdavimo dėjimu pasižymėjo ir A.Gudaitis (19:32). Toliau sėkmingai veikė T.Dimšos ir A.Gudaičio tandemas, tačiau trijų aukštaūgių taškų buvo maža prieš komandiškai žaidusius „FC Barcelona“ krepšininkus – 22:37. Po šešių taškų be atsako šeimininkai brėžė naują rekordinę žymą (22:43), o užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė septynis taškus pelnęs E.Ulanovas – 29:45. Kovingai rungtyniavęs E.Ulanovas taikliomis baudomis pratęsė solidų žaidimą, prie baudų metimų linijos stojęs J.Andersonas atsidarė savo taškų kraitį, bet prieš antrąją rungtynių pusę svečių deficitas siekė 18 taškų – 33:51.

Po didžiosios pertraukos kauniečiams pirmųjų taškų teko laukti tris minutes, kol galų gale pasižymėti pavyko komandos kapitonui Pauliui Jankūnui – 35:55. Netrukus P.Jankūnas pelnė ketvirtąjį tašką iš eilės, tolimą šūvį realizavo A.Milaknis (40:59). D.Songaila dukart puikiai iškišo kamuolį dėjimais varžovus baudusiam A.Gudaičiui, čia pat A.Gudaitis rezultatyviu perdavimo atsilygino D.Songailai bei atsilikimas pastebimai sumažėjo – 46:61. Drąsiai žaidęs A.Gudaitis rinko jau tryliktąjį tašką, atradęs laisvą koridorių prasiveržė krepšio link ir dar kartą tikrino Barselonos lankų stiprumą, tritaškį pridėjo E.Ulanovas ir trečiąjį ketvirtį laimėjęs „Žalgiris“ sumažino deficitą – 53:67.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu atidarė D.Songaila (55:67), tačiau „FC Barcelona“ greitai truktelėjo į priekį – 55:74. J.Andersonas pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė dėjimu, šaltakraujiškai baudas sumetė A.Gudaitis, o kėliniui įpusėjus pasižymėti pavyko ir Siimui-Sanderiui Vene (61:78). Atakos laikui baigiantis sudėtingą metimą nuo lentos realizavo A.Milaknis, ledus pralaužė Lukas Lekavičius – 65:84. Nors rungtynių nugalėtojas jau buvo aiškus, žalgiriečiai atotrūkiui augti nebeleido: varžovą pergudravęs keturioliktąjį tašką pelnė E.Ulanovas, S.Vene sulaukė gražaus A.Gudaičio perdavimo, o kamuolį perėmęs iš po krepšio pasižymėjo L.Lekavičius – 72:89.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 17 (6/7 dvit., 5 atk. kam.), E.Ulanovas 14, A.Milaknis 9, D.Songaila 8 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 4, S.Vene 4, P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), J.Andersonas 4, W.Cherry 2, V.Kariniauskas 2, R.Javtokas 2, T.Dimša 2 (4 rez. perd.).

„FC Barcelona“: A.Tomičius 16 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk.), B.Nachbaras 15 (3/4 trit., 2 blk.), J.Doellmanas 12 (5/6 dvit.), M.Hezonja 12 (4 per. kam.).