Artūras Milaknis: apie debiutą rinktinėje, jos atmosferą ir žaidimą

Artūras Milaknis – Lietuvos rinktinės naujokas. Nors gynėjui jau 29 metai, tačiau nacionalinėje komandoje snaiperis debiutuoja tik šįmet. Po sėkmingo sezono Kauno „Žalgiryje“ 198 cm ūgio lietuvis patraukė ne tik Jono Kazlausko dėmesį. Milaknis sudarė dvejų metų trukmės sutartį su Kazanės UNICS ekipa ir nuo kito sezono pradės legionieriaus karjerą.

Snaiperis ilgai netruko prisitaikyti ir prie rinktinės krepšinio. Paskutiniajame mače Kėdainiuose prieš Austrijos rinktinę Milaknis per 19 minučių pelnė 18 taškų (6/7 trit.), atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir tris kartus pažeidęs taisykles vedė lietuvius į pergalę.

– Rinktinėje esate pirmą kartą. Kokį įspūdį susidarėte praėjus didžiajai daliai pasiruošimo? – Basketdream.lt puslapis paklausė Milaknio.

– Bet kokiu atveju, įspūdis geras. Čia yra visiškai kitoks darbas negu klube, bet visa sistema ir strategija yra daugiau mažiau panaši į trenerio Gintaro Krapiko. Todėl ta adaptacija nebuvo tokia ilga, kaip aš galvojau, jog gali užtrukti. Visi žaidėjai, komandos draugai yra draugiški, pažįstami, su jais daug rungtyniauta kartu. Atmosfera rinktinėje gera, todėl apie ją galėčiau pasakyti tik geriausius atsiliepimus.

REKLAMA

– Ar prieš atvykstant čia, tokią rinktinę ir įsivaizdavote?

– Čia tas pats lyg atrasti kažką neatrasto. Viską apie rinktinę buvau girdėjęs tik iš šono, pasakojimų, o dabar pats pabuvau toje virtuvėje. Tas pats buvo ir tada, kai išvykau į NBA stovyklą. Viską girdėjau ir mačiau tik per televizorių, o kai sudalyvavau pats, vertinti pradėjau visiškai kitaip. Patirties prasme viskas išeina tik į naudą. Labai gerai, kai gali pasisemti žinių iš geriausių žaidėjų ir geriausių trenerių.

Jonas Kazlauskas sakė, kad šįmet rinktinės žaidimas bus kiek kitoks nei anksčiau. Ar tai jaučiasi?

– Deriniai yra daugmaž tie patys, kaip ir pernai. Visgi, yra įvedamos naujovės, kurias iššaukia spragos sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Ten mes neturime lygiaverčio pakeitimo, tačiau kaip rodo rungtynės, mes su tuo puikiai tvarkomės. Aišku, žaidimas skirsis pagal varžovą, bet tie „rėmai“ turi išsilaikyti tokie patys.

– Kaip pats jaučiatės rinktinės žaidime? Ar sunku buvo pritapti?

– Jaučiuosi gerai. Aišku, čia ne klubas, kur turėdavai aibę derinių ir žaidimas dažnai sukdavosi aplink tave. Čia yra kiek kitaip, nes žaidžia tik geriausi žaidėjai. Kai kurios pozicijos yra stipresnės už kitas, o aš, savo ruožtu, stengiuosi padėti komandai kiek galiu.

– Ar daug derinių treneris yra paruošęs būtent tau?

– Apskritai, dar nėra daug derinių. Dabar šlifuojame tik pačius pagrindinius. Turime tuos esminius derinius, kuriuos bandome išvesti iki automatizmo. Turiu vieną kitą derinį ir nors ne tiek, kiek klube, bet nesiskundžiu tikrai.

– Dabar dalyvausite „Huawei“ turnyre „Žalgirio“ arenoje. Ar pažįstama vieta padės rungtyniauti geriau?

– Manau, kad taip. Šioje salėje buvo praleisti paskutiniai du metai, todėl rungtyniauti prie savų žiūrovų bus vienas malonumas.

– Šiandien J.Kazlauskas jau atsisveikino su Roku Giedraičiu ir Mariumi Runkausku. Kokį įspūdį paliko šie žaidėjai?

– Abu šie krepšininkai rinktinėje buvo debiutantai. Tik vienas vyresnis, o kitas jaunesnis. Manau, kad jie čia pasisėmė naudingos patirties, kuri jiems tikrai padės ateityje – tiek klubiniame sezone, tiek kitais metais bandant vėl prasimušti į rinktinės dvyliktuką. Kitąmet jie jau žinos kaip čia viskas atrodo, mažiau jaudinsis ir, nemanau, kad jie nuleis rankas ir nebesistengs patekti į rinktinę.

REKLAMA

– Kaip vertinate savo galimybes prasimušti į galutinį dvyliktuką?

– Aš tiesiog žaidžiu, atlieku savo darbą. Čia kai jau treneris prieš čempionatą paskelbs tą dvyliktuką, tai ir žiūrėsim. Kaip bus, taip bus.

– Ką sakė Kazanės UNICS klubo vadovai apie jūsų žaidimą rinktinėje?

– Tiesiog buvo paminėta, jog esu įtrauktas į kandidatų sąrašą ir jie visą šitą reikalą palaimino. Kazanės klubo vadovybė apsidžiaugė, kad esu tarp rinktinės kandidatų ir nesudarė jokių kliūčių. Prieš stovyklą jie tiesiog patikrino mano sveikatos būseną ir įsitikino, kad esu sveikas.

– Ko apskritai Rusijos ekipa tikisi iš jūsų? Kokį vaidmenį piešia?

– Apie tai kalbėti dar yra anksti. Su treneriu turėjau tik tokius pradinius pokalbius: ko jis iš manęs tikisi, dėl ko aš jam esu reikalingas ir panašiai. Daugelis pokalbių buvo telefonu, todėl, manau, kai nuvyksiu, situacija bus aiškesnė. Visgi, daugmaž savo vaidmenį žinau ir aš esu juo patenkintas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų