Antverpene (Belgija) vykstančiame pasaulio vyrų 3x3 čempionate kovą dėl medalių tęsia Lietuvos vyrų rinktinė (Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis, Ignas Vaitkus). Lietuvaičiai pademonstravo neįtikimą kovingumą ir išplėšė iš prancūzų rankų kelialapį į finalą.

Sekmadienį pusfinalyje lietuviai po pratęsimo 18:17 patiesė prancūzus! Lietuviai rungtynių pradžioje rinkosi daug pražangų ir strigo puolime (4:5, 6:8). Likus žaisti 6 min. traumą patyrė prancūzų įžaidėjas Antoine‘as Eito. Jis nesėkmingai nusileido ir pasisuko čiurną. Krepšininkas rėkė iš skausmo, kol prie jo atskubėjo medikai. Vėliau A.Eito paliko aikštę ir paliko prancūzus trise. Tuo metu lietuviai buvo atsilikę 7:10. Po poros minučių A.Eito grįžo ir atsisėdo šalia aikštės, o čia pat pareiškė galintis pratęsti rungtynes ir žengė į aikštę.

Lietuviai nesužaidus nė 5 min. viršijo pražangų limitą, kai 7-ą kartą pažeidė taisykles. Nepaisant to, mūsiškiai sugebėjo atstatyti pusiausvyrą (10:10), o po M.Užupio metimo išsiveržė į priekį (11:10). Tuomet lietuviai prasižengė 8-ą kartą, bet prancūzai pataikė tik 1 baudą iš 2 (11:11). Vos paeiti galėjęs A.Eito kažkokiu būdu pataikė tolimą metimą ir lietuviams vėl teko vytis prancūzus (13:14). Netrukus prancūzai smeigė dar vieną metimą iš toli ir atitrūko likus žaisti pusantros minutės (13:16).

Lietuvos rinktinę sudėtingu tolimu metimu ėmėsi gelbėti D.Tarvydas (15:16). Vėliau abi rinktinės žaidė nerezultatyviai, kol D.Tarvydas metimu iš po krepšio išlygino rezultatą (16:16). Tuo metu bebuvo likusios 23 sek. Prancūzai labai nesėkmingai atakavo iš toli ir lietuviams liko 10 sek. išplėšti pergalę. M.Užupis paskubėjo, iš karto metė į tolį ir buvo netikslus. Jis prancūzams dar paliko 4.3 sek. A.Eito dar spėjo atlikti metimą iš tolį, bet nepataikė, todėl teko žaisti pratęsimą iki 2 pelnytų taškų. Lietuviai iš karto prasižengė ir prancūzai gavo 2 baudos metimus bei kamuolį. Visgi, varžovų aukštaūgis pataikė tik 1 baudą iš 2, todėl lietuviams nedidelė viltis išsigelbėti liko.

Lietuviai tada perėmė kamuolį ir D.Tarvydas galėjo išplėšti pergalę metimu iš toli, bet pataikė į lanką. Tuomet lietuviai sužaidė atsargiau – G.Matulis iš po krepšio išlygino rezultatą (17:17). Tai reiškė, kad kitas tikslus metimas bus pergalingas. Lietuviai tuomet dar sykį perėmė kamuolį ir I.Vaitkus metimu iš po krepšio nukalė pergalę!

Lietuviai čempionatą pradėjo B grupėje, kur 21:15 nugalėjo mongolus, 21:19 – vokiečius, 22:15 – čiliečius ir 22:3 – taivaniečius. Lietuviai su 4 pergalėmis iš tiek pat galimų tapo grupės nugalėtojais bei pateko tiesiai į ketvirtfinalį. Jame lietuviai pasirodė tiesiog nepriekaištingai – net 21:11 sutriuškino JAV rinktinę, kuri čia gynė pasaulio čempionės titulą.

Prancūzai A grupėje 15:22 neatsilaikė prieš serbus, 21:13 nugalėjo Naująją Zelandiją, 21:14 – Puerto Riką ir netikėtai 15:16 pralaimėjo brazilams. Tiesa, ir tokių rezultatų užteko antrai vietai grupėje. Aštuntfinalyje prancūzai 19:13 nugalėjo austrus, o ketvirtfinalyje 18:12 įveikė olandus.

Kitame pusfinalyje sekmadienį žaidė čempionato favoritė Serbija ir Belgija, rezultatu 17:12 į kovą dėl aukso pateko serbai.

Nuo tada, kai FIBA ėmė rengti 3x3 krepšinio pasaulio čempionatus, lietuviai medalių dar nėra laimėję. 2014 m. mūsiškiai buvo 4-i, o 2019 m. – 9-i. Prancūzai 2012 m. laimėjo sidabrą, o 2017 m. – bronzą.