REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių liaudies išmintis byloja, jog pamatęs blondinę prie automobilio vairo – traukis iš kelio, nes baigsis liūdnai.

Lietuvių liaudies išmintis byloja, jog pamatęs blondinę prie automobilio vairo – traukis iš kelio, nes baigsis liūdnai.

REKLAMA

Tačiau viena greičiausių Lietuvoje žiedinių lenktynių atstovė Indrė Senkutė-Gedgaudienė šiuos mitus traiško į skutelius.

Patrauklios išvaizdos šviesiaplaukė lenktynių trasoje jau ne kartą privertė stipriosios lyties atstovus uostyti automobilio dulkes ir nežada sustoti.

Jaudulys – nuolatinis palydovas

Šį savaitgalį Palangoje vykstančios tradicinės „Aurum 1006 km lenktynės“ bus jau ketvirtasis Kaune gimusios sportininkės startas garsiausioje Lietuvoje automobilių fiestoje.

Ir nors šiame sezone ji pasiruošusi dalyvauti bent 12-oje skirtingų lenktynių, kaunietė pripažįsta, jog lenktynės Palangoje priverčia širdį plakti stipriau.

REKLAMA
REKLAMA

„Visą laiką atrodė, jog „Aurum 1006 km lenktynės” dar toli ir galima ramiai kvėpuoti. Tačiau neseniai supratau, kad startas jau už poros dienų, o man dar reikia sutvarkyti daug reikalų. Neįsivaizduoju, kaip su milžiniška įtampa susitvarko žmonės, kuriems lenktynės Palangoje yra vienintelis rimtas renginys metuose”, - portalus tv3.lt pasakojo Indrė Senkutė-Gedgaudienė.

REKLAMA

Anot sportininkės, tradicinės ilgųjų distancijų lenktynės Palangoje išsiskiria tuo, jog čia kiekviena piloto klaida gali lemti varžybų pabaigą ne tik tau, tačiau ir likusiems komandos pilotams ir visai mechanikų komandai.

Pagyros komandos personalui

Būtent dėl šios priežasties atsakomybė vairuoti automobilį „Aurum 1006 km lenktynėse” yra kur kas didesnė nei eilinėse žiedinėse lenktynėse, kur viskas yra tik tavo vieno rankose.

Šį savaitgalį Palangoje Indrė kartu su Igoriu Sidunovu, Justu Grendeliu bei Karoliu Staniukynu gins „222 Racing team“ komandos garbę ir pilotuos Volkswagen Scirocco automobilį, priskirtą A3000+ klasei.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų automobilis tikrai nėra galingiausias rikiuotėje, tačiau yra pakankamai greitas ir konkurencingas. Man labai patiko, kad jį nėra sunku valdyti ir jis nėra per daug nutolęs nuo standartinio automobilio.

 

Autosportas išskirtinis tuo, jog niekada nežinai, kas gali nutikti. Tiesiog neįmanoma visko sukontroliuoti iki galo, kad ir kaip ilgai bei kruopščiai planuotum prieš lenktynių startą“, - teigė 4-tą kartą „Aurum 1006 km lenktynėse“ startuosianti kaunietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Indrė Senkutė-Gedgaudienė negailėjo pagyrų už atsidavimą darbui ir kruopštumą kartu su ja Volkswagen Scirocco Palangoje vairuosiančiam I.Sidunovui, kuris yra ne tik „222 Racing team“ lenktynininkas, tačiau ir įdeda daug darbo tobulindamas ekipos automobilį.

Didžiausia gyvenimo aistra – lenktyniauti

Kaune gyvenimo pamokas krimtusi mergina teigia, kad nuo mažų dienų mėgo dėl kažko varžytis, o viena didžiausių jos aistrų yra kalnų slidinėjimas ir motociklai.

REKLAMA

Ji greitai suprato, kad jos širdyje teka ekstremalės kraujas. Ir nors sportininkės šeimos linijoje niekada nebuvo lenktynininkų(-ių), vienas jai labai ypatingas žmogus tapo Indrės kelrodės žvaigžde.

„Mano tėtis visada buvo didelis technikos gerbėjas, galbūt tai ir buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl mano gyvenimas pakrypo automobilių sporto link.

Būtent tėvams esu labiausiai dėkinga dėl to, kokia esu šiandien. Kai pradėjau dalyvauti slalomo varžybose man sekėsi pakankamai gerai ir tėvai greitai suprato, jog mano aistra lenktynėms niekur nedings“, - meilę tėvams demonstravo sportininkė.

REKLAMA

Mergina atskleidė, jog tėvai tyliai svajoja, kad Indrės gyvenime ekstremalumo būtų bent šiek tiek mažiau, tačiau niekada nereikalavo nustoti daryti tai, kas jai suteikia daugiausia džiaugsmo.

Kritikus tildo rezultatais

Pirmą kartą išvydę Indrę Senkutę-Gedgaudienę veikiausiai pagalvotumėte, jog ši šviesiaplaukė mergina yra modelis ir nieko bendro su automobilių sportu tikrai neturi.

Sportininkė atvirauja: karjeros pradžioje teko išgirsti ne vieną kandžią repliką, jog blondinei prie sportinio automobilio vairo ne vieta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šias visas mitais paremtas kalbas kaunietė greitai „sutraiškė“ pastoviai gerėjusiais rezultatais trasoje.

„Žinoma, kalbų buvo visokių, tačiau niekas kitas taip gerai nenutildo kritikų, kaip aukšti pasiekimai lenktynių trasoje. Palaipsniui gerėjant mano rezulatams lenktynėse, mažėjo ir kritikų skaičius. Dabar aš kur kas dažniau girdžiu teigiamus atsiliepimus apie save ir jie dažniausiai sklinda iš vyriškosios lyties atstovų“, - džiūgavo kaunietė.

REKLAMA

Anot Indrės, jai svarbiausia ta kritika ir patarimai, kuriuos išsako labiau patyrę lenktynininkai. Mergina pasidžiaugė, kad jos varžovai ir kolegos trasoje, noriai dalijasi visa savo sukaupta patirtimi.

Išskirtinių lietuvės pagyrų sulaukė ir dabartinis jos treneris Jonas Dereškevičius, kuriam sportininkė yra labai dėkinga ne tik dėl vertingų pamokų, kaip elgtis trasoje su sportiniu automobiliu.

Žada kovą vyrui

Šį savaitgalį Palangoje vyksiančios „Aurum 1006 km lenktynės“ Indrei Senkutei-Gedgaudienei bus ypatingos ir dėl vienos pikantiškos detalės.

REKLAMA

Jos vyras Karolis Gelgaudas taip pat dalyvaus šiose varžybose, tačiau jis atstovaus kitą komandą – „Diesel Animals-Vilkas racing“. Sportininko vairuojamas BMW 123D kėbulo automobilis šiemet varžysis D klasėje.

„Nors mūsų komandos automobilis yra greitesnis nei mano vyro ekipos, įtariu, jog su šiuo vyruku turėsime problemų. Net neabejoju, jog mano vyras Karolis yra vienas geriausių į Palangą atvykusių lenktynininkų ir gali automobilio trūkumus paversti pliusais. Bet kuriuo atveju tai bus principinė dvikova“, - teigė Indrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų