0
TV3

Spurtą 15:0 antrojo kėlinio pabaigoje surengusi Ramūno Butauto treniruojama Rygos VEF ekipa įtikinamai iškovojo Baltijos krepšinio lygos (BBL) bronzos medalius. Pustrečio kėlinio aikštelėje dominavęs Latvijos klubas mažojo finalo mače 92:75 (20:24, 30:16, 18:13, 24:22) privertė pasiduoti aikštės šeimininkę Šiaulių „Šiaulių“ komandą.

Dariaus Gvezdausko ir Edvino Ruzgo tikslių atakų serija prasidėjusiose rungtynėse „Šiauliai“ pirmieji šovė į priekį (8:2), tačiau Antano Kavaliausko keturi taškai iš eilės netruko atgaivinti intrigą - 6:8. Likus žaisti dvi minutes Donatas Zavackas baudų metimais sumažino VEF atsilikimą iki minimumo (18:19), bet Rashaunas Broadusas pataikė iš toli, du baudų metimus pridėjo Cameronas Longas ir „Šiauliai“ po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje - 24:20.

Antrajame kėlinyje aikštelėje sąlygas ir toliau diktavo šiauliečiai, kurie po Vitalijaus Liutycho dvitaškio sužaidus keturias minutes pirmą kartą įgijo septynių taškų pranašumą - 36:29. Nors po Curtiso Millage'o greitos atakos skirtumas aptirpo iki trijų taškų (35:38), o Antanas Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, aikštės šeimininkų reikalai nesitaisė. Per porą minučių VEF komanda ne tik panaikino visą deficitą, bet ir pirmą kartą išsiveržė į priekį - 41:40.  Po D.Zavacko ir Sandžio Valterio tritaškių VEF baigė spurtą 15:0, dar labiau nutolo ir įpusėjus mačui jau turėjo dviženklį pranašumą - 50:40.

Aikštės šeimininkų reikalai nesitvarkė ir po didžiosios pertraukos. Po Kristapo Janičenoko tritaškio VEF klubo pranašumas šoktelėjo iki keturiolikos taškų (56:42), o netrukus A.Kavaliauskas ir Sandis Valteris padidino latvių persvarą iki triuškinančios - 66:47. Paskutinės trys minutės įvykių aikštelėje ženkliai nepakeitė ir prieš lemiamas dešimt minučių Ramūno Butauto auklėtiniai įtikinamai pirmavo - 68:53.

Vos prasidėjus paskutiniame ketvirčiui VEF persvara pasiekė dvidešimties taškų ribą (76:56), o per likusį laiką svečiams dar didesnio pranašumo įgyti neleido tik tikslūs šiauliečių baudų metimai. Latvijos klubas laimėjo rungtynes rezultatu 92:75 ir pasidabino BBL bronzos medaliais.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo A.Kavaliauskas, kuris per 26 minutes pelnė 24 (dvitaškiai 9/10, baudos 6/9) taškus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį,  3 sykius suklydo, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei kartą pažeidė taisykles.

D.Zavackas per 19 ant parketo praleistų minučių surinko 15 (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/5, baudos 5/5) taškų, atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 pražangas bei 4 sykius prasižengė.

„Šiauliai“: D.Gvezdauskas 20 (tritaškiai 4/5), V.Liutychas 13 (dvitaškiai 4/4), R.Grafas 9, R.Broadusas 7.

VEF: A.Kavaliauskas 24, K.Jeničenikas 16 (tritaškiai 3/4), D.Zavackas 15, S.Valteris 10, C.Millage'as 8.