Dopingo skandale paskendusiam Didžbaliui skirta maksimali bausmė

Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) nepasigailėjo antrą kartą dopingo kontrolieriams įkliuvusio Aurimo Didžbalio.

Aurimas Didžbalis (nuotr. Organizatorių)

27-erių metų lietuviui skirta maksimali aštuonerių metų trukmės diskvalifikacija profesionalų sporte, skelbiama oficialioje IWF interneto svetainėje.

Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės lyderis į varžybas galės sugrįžti 2026-ųjų metų sausį, kai jam bus jau 34-eri metai.

Oficialiai lietuvio bausmės laikas skaičiuojamas nuo 2018-ųjų metų sausio mėnesio, kai jam buvo pareikšti kaltinimai.

„Nežadu gintis, nes ginasi tik kalti. Dešimt dienų iki lemtingo mėginio buvo atvykusi Lietuvos antidopingo agentūra ir buvo paimti tiek šlapimo, tiek kraujo mėginiai. Ir jokių pakitimų nebuvo. Viskas buvo tvarkinga.

Nesu pradinukas sunkiojoje atletikoje ir keisti papildus būtų neadekvatu. Mums ta medžiaga nežinoma ir pirmą kartą ją išgirdome“, – sužinojęs apie kaltinimus vartojus dopingą pernai tvirtino pats sportininkas.

A. Didžbalis į dopingo kontrolierių akiratį pateko 2017-ųjų metų gruodį, kai tapo pasaulio sunkiosios atletikos vicečempionu.

REKLAMA

Tada per planetos pirmenybes paimtame lietuvio mėginyje buvo rasta draudžiamo preparato SARM S-22, kuris padeda didinti raumenų masę.

Pasaulio vicečempiono titulo neteksiantis A. Didžbalis savo kaltę visada neigė, o jo bylos nagrinėjimas truko beveik pusantrų metų.

Sportininko treneris, bei Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidentas Bronislavas Vyšniauskas, anksčiau teigė pateikęs konkrečius įrodymus galinčius išteisinti sportininką.

Aurimas Didžbalis (nuotr. lsaf.lt)

Buvo stengtasi įrodyti, kad draudžiami preparatai į A. Didžbalio organizmą pateko be jo paties žinios – neva buvo užteršti „legalūs“ maisto papildai.

Visgi, šie „faktai“ tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos atstovų neįtikino.

Primename, kad pirmą kartą per savo karjerą lietuvis dėl dopingo vartojimo buvo įkliuvęs dar 2012-aisias metais Europos čempionate.

Tada A. Didžbalis ne tik neteko iškovoto sidabro medalio, tačiau ir sulaukė dviejų metų diskvalifikacijos bausmės.

Lietuvos sunkiosios atletikos žvaigždė per savo karjerą svorio iki 94 kg varžybose yra pelnęs ne vieną įspūdingą apdovanojimą.

2015-aisiais m. jis tapo Europos čempionu, o 2016-ųjų m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir 2014-ųjų m. pasaulio pirmenybėse iškovojo bronzos medalius.

Aurimas Didžbalis, Bronislovas Vyšniauskas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Antradienį portalas tv3.lt bandė susisiekti telefonu su B. Vyšniausku, tačiau jis į skambučius neatsakė.

Verta pastebėti, kad praėjusių metų balandį Klaipėdos pareigūnai atliko kratą uostamiesčio sunkiosios atletikos klube, kuriam vadovauja tas pats B. Vyšniauskas.


Rašyti komentarą...
s
senis
2019-04-02 18:06:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisyngai daro kad baudžia ,sportas turi būt sažiningas o ne ant chemikalu.
Atsakyti
-1

A
Aiškiaregis
2019-04-02 18:49:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sodinti jo trenerius be gailesčio ir diskvalifikuoti iki gyvenimo pabaigos.
Atsakyti
0

A
Agurkas
2019-04-02 17:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pririjes tiek buciau tai ne toks buciau. Buciau tris kartus daugiau stumes.Nu ir kamuolys pilve pas ji haha
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų