5 metai po skaudžios Šumio nelaimės: šie 20 faktų ilgėtis jo verčia dar labiau

2013 metų gruodžio 29-ąją viso pasaulio sporto bendruomenę sukretė siaubingos naujienos – slidinėdamas kalnuose sunkiai susižalojo ir į komą paniro legendinis Formulės 1 pilotas Michaelis Šumacheris. Vos prieš kelias savaites, artėjant penktosioms  nelaimės metinėms, lenktynininkas, artimų šaltinių teigimu, pirmąkart pakilo iš lovos.

169

Septynis kartus planetos čempionu tapusiam lenktyninkui sveikatos linki visas pasaulis, o portalas tv3.lt pateikia 20 įdomiausių faktų iš M. Šumacherio gyvenimo, kurių, greičiausiai, dar neteko girdėti.

(169 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Spalvinga M.Schumacherio karjera

20. Vokietis pirmąsias savo lenktynes laimėjo būdamas vos šešerių metų, kai triumfavo kartingų varžytuvėse su bendramečiais.

19. Šumis vairuotojo pažymėjimą gavo anksčiau, nei tai buvo galima padaryti kitiems bendraamžiams.

18. Nuo pat savo karjeros pradžios jis buvo vadinamas „lietaus karaliumi”, nes būtent šlapiose trasose jam sekdavosi geriausiai.

17. Pirmosios profesionalios M. Šumacherio lenktynės, švelniai tariant, nesusiklostė. Vos startavęs bolidas iškart patyrė mechaninį gedimą ir savo pasirodymą vokietis turėjo baigti jau po pirmojo rato.

16. Savo pirmąjį čempiono trofėjų jis skyrė anapilin iškeliavusiam vienu geriausių visų laikų pilotų laikomam Ayrtonui Sennai.

15. 2001-aisiais vokietis pagerino įspūdingą Alaino Prosto rekordą, kai iškovojo savo 51-ąją pergalę „Grand Prix” lenktynėse.

14. Pats lenktynininkas kartu su Schubert komanda sukūrė tuo metu patį lengviausią ir vieną patvariausių formulės 1 šalmų. Jis buvo pavadintas RF 1.5.

13. 2004-ieji lenktynininkui tapo bene pačiais sėkmingiausiais metais karjeroje. Jis tais metais 13 kartų laimėjo „Gran Prix” lenktynes, viso 15 kartų iškovojo vietą tarp trijų greičiausių sportininkų ir 10 kartų tapo greičiausiai įveikto trasos rato autoriumi.

REKLAMA

12. Jaunesnysis brolis, Ralfas Šumacheris, taip pat yra lenktynininkas.

11. Šumis taip pat mėgo užsiimti sportinio nardymo, jodinėjimo, dviračių sporto ir slidinėjimo veiklomis.

10. 2006-aisiais jis buvo išrinktas pačiu populiariausiu formulės 1 sportininku.

9. Tais pačiais metais vokietis baigė profesionalo karjerą, tačiau ir toliau dirbo kartu su Ferrari kompanija, kaip asistentas ir ekspertas.

8. Iš savo žmonos jis kadaise gavo Afrikos kultūrą atspindinčią apyrankę, kurią lenktynininkas laikė savo laimės amuletu ir kartu su savimi turėdavo visų varžybų metu.

7. Skelbiama, kad jis niekada nenorėjo savo sūnaus leisti į šį sportą, nes žinojo, kokią riziką patiria kiekvienas šios srities profesionalas.

6. Mėgstamiausias filmas – „Avinėlių tylėjimas”.

5. Šiuo metu tiek Šumacherio sūnus, tiek dukra, yra sėkminigi savo sričių specialistai (sūnus taip pat lenktyniauja).

4. Vokietis per pastaruosius penkerius metus jau yra išgyvenęs dvi žūtbūtines operacijas, kurių dėka pasaulis dar tiki jo sugrįžimu į įprastą gyvenimą.


Rašyti komentarą...
F
Fan
2018-12-29 11:32:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaip tai raudonuoju baronu, o ne drakonu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų