76
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgiris“ (13-0) tris kartus turėjo naikinti dviženklę Vilniaus „Ryto“ (8-5) persvarą ir tik 29-ąją rungtynių minutę pirmą kartą buvo priekyje, bet galiausiai perlaužė Dainiaus Adomaičio auklėtinių pasipriešinimą ir išliko vienintele nepralaimėjusia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komanda šiame sezone.

76

„Žalgiris“ namie įsirašė pergalę 78:72 (19:27, 18:15, 26:20, 15:10). Kauniečiai vertėsi be Mariaus Grigonio ir Pauliaus Jankūno.

Ilgą laiką pirmavęs „Rytas“ pirmame kėlinyje susikrovė 15 taškų pranašumą, trečiame dar pirmavo dešimčia, bet trečio „Žalgirio“ bandymo neatlaikė – Thomas Walkupas pelnė 6 taškus iš eilės ir sužaidus 29 minutes „Žalgiris“ pirmą kartą buvo priekyje 63:61.

Ketvirtame kėlinyje svečiai suklydo keturiose atakose iš eilės, viso padarė 8 klaidas ir įvyko lūžis, po kurio kauniečiai atitrūko 72:64 ir visiškai perėmė iniciatyvą.

Netrukus jau „Žalgiris“ turėjo dviženklę persvarą. Sostinės krepšininkai per pirmas devynias paskutinio ketvirčio minutes sukrapštė vos 4 taškus, o bendrą situaciją kiek pagerino tik du tritaškiai mačo pabaigoje.

„Žalgiris“ pralaimėjo kovą dėl kamuolių 31:32 ir dažniau klydo – 17 prieš 14, o po pamestų kamuolių „Rytui“ leido pelnyti net 26 taškus, kai patys surinko tik 12.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai susmeigė 10/22 tritaškių, kai „Rytas“ 7/20.

„Žalgiris“: A. Milaknis 14 (4/4 trit.), J. Landale’as 12 (7 atk. kam.), E. Ulanovas 11, L. Lekavičius 10, N. Hayesas 9, Th. Walkupas 8 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 19 n.b.), Z. LeDay 7, K. Riversas 5, M. Gebenas 2, R. Jokubaitis 0.

„Rytas“: E. Bendžius 17, T. Holloway 10, M. Echodas 9, P. Cruzas ir D. Bičkauskis po 7, E. Kairys ir C. Bairstow po 6, M. Girdžiūnas 4, A. Butkevičius, M. Blaževičius ir D. Sirvydis po 2, K. Giedraitis 0.