13-metė Lietuvos krepšinio fenomenė Justė Jocytė debiutavo šalies moterų rinktinėje ir padėjo sėkmingai pradėti atrankos varžybas į 2021 metų Europos čempionatą.

Lietuvos rinktinė (1-0) Kėdainiuose 108:43 (21:11, 24:8, 32:15, 31:9) nušlavė Albaniją (0-1) ir pergale pradėjo E grupės kovas.

Kaip ir buvo galima tikėtis Lietuva dominavo visų rungtynių metu prieš pusiau mėgėjišką varžovių komandą. Manto Šerniaus auklėtinės nė karto neatsiliko, o trečio kėlinio pradžioje persvara siekė net 40 taškų.

Lyg viesulas į šalies krepšinį įsiveržusi ir milžiniško dėmesio sulaukianti J. Jocytė per beveik 10 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit.) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Jį į aikštę žengė antrame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, kai mūsiškės jau triuškino albanes 29:11. Pirmos atakos metu jaunoji J. Jocytė iš karto atsidarė taškų sąskaitą taikliu dvitaškiu iš vidutinio nuotolio.

Lietuvai visos žaidėjos pelnė taškus, o galingiausiai žaidusi Monika Grigalauskytė pelnė 20 (5/11 dvit., 3/3 trit., 1/3 baud.) ir atkovojo 15 kamuolių. Laura Juškaitė pridėjo 18 taškų, 10 atkovotų, šešis perimtus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Kovą po krepšiais lietuvės laimėjo net 59:23. Varžovės suklydo net 29 kartus, o taškus Albanijai pelnė tik 5 žaidėjos.

Lapkričio 17 dieną Manto Šerniaus auklėtinės išvykoje susitiks su Turkijos rinktine. Šias rungtynes galėsite stebėti TV6 kanalu ir portale tv3.lt.

Turkija kitame grupės mače 56:59 nusileido Serbijai.

Į 2021 metų Europos čempionatą Ispanijoje ir Prancūzijoje pateks devynių grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.

Lietuva: M. Grigalauskytė 20, L. Juškaitė 18, E. Šikšniūtė 12, K. Nacickaitė ir K. Miškinienė po 10.

Albanija: O. Lalaj 16, E. Xhanaj 10.