Trečiadienį Jonavos sporto arenoje tęsėsi UEFA futsalo (salės futbolo) Čempionų lygos pagrindinio etapo trečiosios grupės kovos. Antrajame ture Kauno „Vytis“ (Lietuva) nervingose rungtynėse 2:4 nusileido stipriausiai Rusijos komandai Tiumenės „MFK Tyumen“.

„Tyumen“ rungtynių pradžioje buvo kur kas aktyvesni ir tai greitai davė vaisių. Bruno Taffy (1:52 ir 10:35 min.) pasižymėjo dubliu ir svečiai iš Rusijos pirmavo 2:0. Antroje kėlinio pusėje „Vytis“ vis dažniau svečiavosi varžovų aikštės pusėje ir pagal smūgius į vartus netgi pavijo „Tyumen“ (15:15). Deja, iki pertraukos kauniečiai taip ir nesumažino savo atsilikimo.

Antrajame kėlinyje rungtynės pakrypo dramatiška linkme. „Tyumen“ vartininkas Leo Gugielis ištiesta koja atakavo „Vyčio“ žaidėją Isaacą. Už tai vartininkui parodyta geltona kortelė, kuri jam šiose rungtynėse buvo jau antroji, todėl L.Gugielis buvo išvytas iš aikštės, o „Tyumen“ liko mažumoje.

Po maždaug minutės „Vyčiui“ pavyko sušvelninti atsilikimą. Leandro (29:15) nuginklavo atsarginį „Tyumen“ vartininką ir dar labiau padidino intrigą.

„Vyčio“ atsigavimas truko neilgai. Rusai netrukus vėl kūrė pavojingas progas prie kauniečių vartų. Kurį laiką „Vytį“ gelbėjo vartininkas, bet likus žaisti mažiau nei 7 min. Andrejus Batyrevas (33:29) pasiuntė kamuolį į „Vyčio“ vartus.

„Vytis“ anksti pradėjo keisti vartininką papildomą aikštės žaidėju, bet „Tyumen“ gynėsi sėkmingai. Galiausiai po nesėkmingos „Vyčio“ atakos vartininkas Sergejus Loginovas (37:48) pelnė įvartį per visą aikštę. Šeimininkai vos po 37 sek. pabandė atgaivinti savo viltis – pasižymėjo Isaacas (38:25).

Rungtynių pabaigoje aistros liejosi laisvai, o vienas iš „Tyumen“ žaidėjų vos nesusimušė su „Vyčio“ treneriu.

„Vytis“ pirmajame ture 4:5 nusileido Rudnio „Ayat“ (Kazachstanas), o „MFK Tyumen“ 0:1 turėjo pripažinti Barselonos „FC Barcelona“ (Ispanija) pranašumą. „Vytis“ jau nebeturi vilčių žengti tolyn, bet penktadienį dar sužais istorines rungtynes su „Barcelona“.

„Vytis“ praėjusiame UEFA futsalo Čempionų lygos sezone sukūrė istoriją. Kauniečiai laimėjo preliminariojo etapo turnyrą, vėliau nugalėjo ir pagrindinio etapo turnyre bei nukeliavo iki pat elitinio etapo. „Vytis“ tąkart pateko tarp 16 stipriausių Senojo žemyno klubų.

Šiame sezone „Vyčiui“ nebereikėjo žaisti preliminariajame etape, mat kauniečiai pagal reitingą pateko tiesiai į pagrindinį etapą. „Tyumen“ klubas yra dabartinis Rusijos čempionas. Tiesa, šį sezoną „Tyumen“ pradėjo gana prastai, per 4 turus surinko tik 4 taškus ir užima 6-ą vietą.