Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienį iškovojo penktąją pergalę pasiruošimo pasaulio čempionatui cikle. Dainiaus Adomaičio kariauna Seule (Pietų Korėja) be jokių vargų susitvarkė su Angolos krepšininkais.

Antroje rungtynių pusėje įspūdingą tempą demonstravę lietuviai laimėjo 35 taškų skirtumu 91:56 (19:18, 21:15, 25:11, 26:12).

Rezultatyviausias lietuvių gretoje, kaip įprasta, buvo centras Jonas Valančiūnas. NBA lietuvis nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo po krepšiais, surinko dvigubą dublį ir viso pelnė 16 taškų bei atkovojo 11 kamuolių.

Dvikovą dėl sveikatos problemų praleido Marius Grigonis, trenerio sprendimu nerungtyniavo ir Žygimantas Janavičius.

Tiesa, į rinktinės gretas grįžo rungtynes su Pietų Korėja praleidęs Domantas Sabonis. Centras pelnė septynis taškus.

Pirmoji rungtynių pusė vyko taškas į tašką ir Angolos krepšininkai netgi maloniai stebino atkaklia kova (40:33), tačiau trečią kėlinį lietuviai pradėjo įspūdingu spurtu 11:0 ir nuo tos akimirkos tęsė varžovų triuškinimą.

Pildome.

Jau antradienį 12:00 val. Lietuvos rinktinė sužais paskutines draugiškas rungtynes prieš Čekijos nacionalinę komandą.

Tiesioginę rungtynių transliaciją galėsite stebėti portale tv3.lt! Taip pat TV3, TV6 ir TVPlay Sports kanaluose.

Lietuviai pasaulio čempionate pateko į H grupę, kurioje dėl vietos kitame etape kausis su Senegalo, Kanados ir Australijos rinktinėmis.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Starinės sudėtys:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis.

Angola: Yanickas Morreira, Carlosas Moraesas, Valdelicio Joaquim, Reggie Moore'as, Jaquesas Conceicao.

KETVIRTAS KĖLINYS (91:56)

Komandas skiria 33 taškai.

J. Valančiūno ir M. Kalniečio tandemas ketvirtojo kėlinio metu neturi lygių, o lietuviai varžovus pradeda tiesiog triuškinti (75:46).

TREČIAS KĖLINYS: (65:44)

Lietuvių pranašumas pasiekia ir 21 tašką.

Panašu, kad didelės intrigos Angolos krepšininkai gali nebesukurti. Lietuviai dominuoja po krepšiais, taip pat pradėjo taikliau metyti ir iš tolimos distancijos (54:35).

Lietuviai antrąją rungtynių pusę pradeda spurtu 11:0.

ANTRAS KĖLINYS: (40:33)

Apčiuopiamo pranašumo per pirmąją rungtynių pusę lietuviai nesusikūrė, tačiau akivaizdu, kad šiandien D. Adomaitis bando pačias įvairiausias krepšininkų rotacijas. J. Mačiulio tritaškis su sirena suteikia lietuviams 7 taškų pranašumą (40:33).

M. Kalnietis pataiko du baudų metimus, M. Kuzminskas krauna kamuolį iš viršaus ir lietuviai bėga (27:20).

J. Valančiūną varžovams stabdyti sekasi vis sunkiau (23:18).

PIRMAS KĖLINYS: (19:18)

Atkaklus ir atletiškas kėlinys baigėsi vieno taško lietuvių persvara.

Geriausią įspūdį Angolos rinktinėje palieka mažieji krepšininkai. Afrikos komanda jau pelnė tris tritaškius ir yra priekyje (10:14).

Nuo pat pirmųjų minučių Lietuvos rinktinė naudojasi kertiniu savo koziriu – kieta kova po krepšiu. Tolimi metimai kol kas nekrenta

Lietuviai rungtynes pradeda aktyviau, dvi minutes nepraleidžia taškų, o pirmuosius taškus mūsiškiams pelno R. Seibutis.