69
„Aurum 1006 km lenktynių“ treniruotė (Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotr.)

Šeštadienį „Neste Dream 2 Drive PRO“ komanda įveikė sunkiausias savo sezono lenktynes „Aurum 1006 km“. Sėkmė, švelniai tariant, nesišypsojo, bet jauniausias komandos vairuotojas Kasparas Vaškelis iki pat finišo išnaudojo savo pusantros valandos važiavimą ir paskutiniame rate kilstelėjo komandą į 9 vietą bendroje įskaitoje ir 3 TCR klasėje.

69

„Neste Dream 2 Drive PRO“ komanda startavo iš 13 vietos ir pradėjo savo kovą TCR klasėje, kurioje važiuoja vienodos galios kėbuliniai automobiliai. Į priekį jie išleido „Lamborghini“ ir „Porsche“ bolidus, nes ant sausos dangos ir karštu oru jiems šiandien neprilygo niekas. Pirmieji nemalonumai prasidėjo dar per pirmąjį Tauro Tunylos važiavimą. Jis „prasistabdė“ ir šiek tiek užkabino automobilio šoną. Iš savo vietos buvo išmuštas amortizatorius, bet užteko trumpo sustojimo ir komanda grįžo į savo tempą.

Stabdžiai ir praėjusiose lenktynėse nebuvo stiprioji „Cupra TCR“ dalis. Deja, nebuvo jie pavyzdingi ir „Aurum 1006 km“ lenktynėse. Todėl komanda važiavo be ABS sistemos. Viename stabdyme jos ir prireikė. Beveik įpusėjus lenktynėms Oskaras Brazaitis užkabino apsauginę šieno kupetą, apgadino buferį ir nulaužė kairės pusės veidrodėlį. Laimei ties tuo dienos nuostoliai ir pasibaigė.

Komanda didžiąją lenktynių dalį stipriai laikėsi trečioje vietoje savo klasėje ir degė noru patekti į dešimtuką. Viltis tapo ryškesne, kai į savo paskutinį važiavimą išsileido šešiolikmetis Kasparas Vaškelis. Jis važiavo greitai ir tempo nemažino net tada, kai tapo sunku kvėpuoti. Iki antroje vietoje esančios „DHL Racing“ komandos atstumas tirpo, bet ratų liko tik du. Komandos vadovė Inga Juškėnaitė radijo ryšiu palaikė jauną vairuotoją. Jis iš paskutinių jėgų bei su nudilusiomis padangomis išsikapstė iki 9 vietos bendrojoje įskaitoje. Komanda aptarnavimo zonoje pakilo į orą ir palydėjo jo finišą ovacijomis.

Kitos „Neste Dream 2 Drive PRO“ ištvermės lenktynės – rugpjūčio 16 dieną Rygoje.