Dopingą vartojęs Šuklinas neteko olimpinio medalio, atims ir BMW

2012-aisiais šalies didvyriu tapęs ir Londono olimpinėse žaidynėse sidabro medalį iškovojęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas pripažintas kaltu vartojant dopingą – iš sportininko bus atimti visi su Olimpiada susiję prizai, įskaitant ir sidabrinį medalį, premijas bei automobilį.

Jevgenijus Šuklinas (nuotr. Alfredo Pliadžio)

Informaciją patvirtino Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC). Netrukus liūdną žinią portalui tv3.lt patvirtino ir Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Teigiami (reiškia, vartotas dopingas) buvo abu mėginiai: ir A, ir B.

Kaip skelbia tyrėjai, mėginyje buvo rastas dehidrohlormetiltestosteronas. Šis priedas skirtas didinti jėgą, mažinti riebalų kiekį bei auginti riebalų masę.

Olimpinis medalis iš lietuvio turėtų būti atimtas per 6–12 mėnesių.

Tv3.lt susisiekus su D. Gudzinevičiūte paaiškėjo, kad naujiena, nors ir yra liūdna, nėra netikėta.

„Žinia nėra netikėta. Žinojome, kad ir B mėginys buvo teigiamas, tai kažko panašaus ir laukėme. Daugiau neprikomentuosi.

Sportininkas buvo kviečiamas pasiaiškinti, bet jis pats mūsų pagalbos neprašė, todėl viską žinome iš viešai atsiųsto laiško“, – sakė LTOK prezidentė.  

REKLAMA

Pats olimpinis prizininkas anksčiau tikino, kad kaltinimai yra laužti iš piršto, o šiuo metu yra tiesiog masiškai tikrinami Rytų šalių sportininkai. J. Šuklinas kaltino vadinamąją „rusiškumo kortą“.

Vis tik, D. Gudzevičiūtė šias dabar jau viešai kalto sportininko kalbas veja į šoną.

„Galiu pasakyti, kad medžiaga, kuri yra rasta J. Šuklino organizme, labiausiai buvo paplitusi būtent Rytų Europoje, šiame Rytų bloke. Ją galima laikyti sportinio stebuklo priežastimi, o 2016-aisiais buvo modifikuota technologija aptikimo ir dabar vis daugiau tokių sportininkų pagauna.

Garantuoju, kad antidopingo labarotorijos neatsižvelgia į sportininkų tautybę. Jie yra sunumeruoti, todėl jokių konspiracijų dėl lietuvio ar ruso būti negali“, – tv3.lt komentavo LTOK prezidentė.

Tiesa, kartu su medaliu J. Šuklinas neteks ir maždaug 60 tūkst. eurų premijos, kurią valstybė skiria kiekvienam olimpinių žaidynių prizininkui. Be piniginės netekties J. Šuklinui teks atsisveikinti ir su 2012-aisiais gautu BMW automobiliu.

Automobilį Londono olimpinių žaidynių prizininkams dovanojo Kūno kultūros ir sporto departamentas, o D. Gudzenivečiūtė neabejoja – tiek valstybė, skyrusi piniginę premiją, tiek sporto departamentas sieks susigrąžinti visas patirtas išlaidas.


Rašyti komentarą...
I
Irmis
2019-06-12 16:56:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bliamba kaip Gaila Žmogaus, jeigu Atvirai...:(((
Atsakyti
-4

E
Elė
2019-06-12 17:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet tai buvo 2012m tai ką dabar žmogų reikia skalpuoti . Tada reikėjo žiūrėti, o ne po 5m! O LTOK tikrai nenubiednes!
Atsakyti
-1

H
Hm
2019-06-12 19:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad ne sportininkas nusprendžia kokius papildus naudoti.Čia komandos vadovų ir trenerių "nuopelnas"
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų