Neįtikėtina istorija, kaip mirties gniaužtų išvengęs Lauda sukūrė neregėtą stebuklą

Antradienio naktį Lietuvos laiku sporto pasaulį sukrėtė milžiniška netektis.

Niki Lauda (GPTODAY.net nuotr.)

Eidamas 70-uosius metus mirė legendinis Formulės-1 lenktynininkas Niki Lauda.

Austrijoje gimusiam sportininkui vos prieš 9 mėnesius buvo atlikta plaučių transplantacija.

Kaip teigia šeimos nariai, garsusis N. Lauda šį pasaulį paliko be skausmo ir pernelyg nesikankindamas.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Mirė F-1 legenda Niki Lauda

Austras per savo šlovingą karjerą tris kartus tapo F1 pasaulio čempionu – dukart (1975 ir 1977 m.) atstovaudamas „Ferrari“ ir sykį (1984 m.) vairuodamas „McLaren“ bolidą.

1976 metais Niki Lauda visiems laikams tapo ne tik F1, tačiau ir viso sporto pasaulio legenda.

Tą sezoną istorinėje 22 km ilgio Vokietijos „Nurburgring“ trasoje vykusiose lenktynėse buvo tik per plauką išvengta skaudžios tragedijos.

„Jeigu „Nurburgring“ trasoje tavo bolidas turėtų rimtų problemų, tu visu 100% liktum negyvas”,- prieš lenktynių savaitgalį kalbėjo N. Lauda.

Panašu, kad austras jautė už nugaros tykojusią nelaimę. Tada čempiono titulą gynęs N. Lauda į Vokietiją atvyko kaip čempionato lyderis.

Rugpjūčio 1 dieną vykusiose lenktynėse austro bolidas trenkėsi į apsauginę sieną, bei akimirksniu paskendo liepsnose:

Daugiau nei minutę degančiame bolide praleidęs N. Lauda galiausiai sulaukė pagalbos iš kitų pilotų, kurie rizikuodami savo gyvybe ištraukė čempioną iš liepsnojančio lenktyninio automobilio.

Netrukus austras buvo išgabentas į ligoninę, kur gydytojai buvo priversti toliau kovoti dėl sportininko gyvybės.

REKLAMA

Per avariją lenktynininkas apdegė galvą, o dėl sužalojimų ir toksiškų dūmų ligoninėje paniro į komą. Gydytojai net spėliojo, ar austras išgyvens.

Galiausiai jam ne tik pavyko išgyventi, tačiau ir sukurti dar nematytą stebuklą, apie kurį F1 pasaulis nepamirš niekada.

Niki Lauda prieš 1976 m. Italijos Didžiojo prizo lenktynes (AP Photo nuotr.)

Nepaisydamas visų gydytojų prognozių, vis dar labai smarkiai apdegusiu veidu N. Lauda ryžosi sugrįžti į F1 lenktynes praėjus vos 6 savaitėms arba 40 dienų po šio siaubingo įvykio.

N. Lauda sugrįžimas užfiksuotas Italijos Didžiojo prizo lenktynėse, kur jis nepaisydamas milžiniško skausmo ir pirmojo-trečiojo laipsnio nudegimų sugebėjo finišuoti ketvirtas.

Kaip vėliau atskleidė vienas iš žurnalistų, po lenktynių Italijoje austrui lipant iš bolido jis pastebėjo, kaip lenktynininko kūnas kraujuoja, o pats N. Lauda atrodė labai išsekęs.

Dėl avarijos Vokietijoje vėliau vos 2 lenktynes praleidęs austras tais metais vis dar kovojo dėl čempiono titulo su skandalinguoju Jamesu Huntu.

Tą sezoną čempiono titulo likimas sprendėsi paskutiniame etape Japonijoje. Į tekančios saulės šalį austras atvyko turėdamas trijų taškų persvarą prieš britą.

Lenktynių metu trasoje pliaupė stiprus lietus, todėl dėl labai prastų oro sąlygų N. Lauda atsisakė tęsti lenktynes.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų