Žydrūnė Jankauskienė

Šalčiui vandens telkinius padengus storu ledu kai kuriems vairuotojams (jauniems, adrenalino ištroškusiems – ypač) kyla pagunda juo pasivažinėti. Vieni tikina, jog tai – nieko blogo: tiesiog smagi atrakcija, kiti tikina, jog galima „užsidirbti“ nemenką baudą. Kol visuomenė ginčijasi ir skaldosi į skirtingas stovyklas, tokios žiemos pramogos šalyje jau pareikalavo žmonių aukų – Panevėžio rajone žuvo mergina.

 Kelia pavojų kitiems

 Laimei, Tauragės rajone šių žiemos pramogų aistruoliai į nelaimes nei patys pateko, nei kitų sužalojo. Tačiau kalbama, kad ir pas mus pasitaiko tokių neatsakingų vairuotojų, kurie „raižo saules“, nors netoliese pramogauja jaunos šeimos, čiuožinėja mažamečiai. Kita vertus, tauragiškiai žino, kad kone kasmet ant vieno Keramikos tvenkinio vyksta masinės automobilių sporto varžybos. Kaip vertinti šį vairuotojų pomėgį: kaip aistrą automobilių sportui ar kaip pavojingą ir chuliganišką elgesį?

 Prilygina chuliganiškam vairavimui

 Kaip yra iš tikrųjų, aiškina Tauragės Kelių policijos viršininkas Kęstutis Lukošius.

– Mes tokį pasivažinėjimą vienareikšmiškai vertiname kaip chuliganišką vairavimą. Todėl ant ledo automobiliu išriedėjusiuosius baudžiame itin griežtai. Įstatymas numato, kad tokie vairuotojai gali būti nubausti piniginėmis baudomis nuo 1000 iki 2000 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 1–2 metų laikotarpiui. Jeigu asmuo tokios teisės neturi, jam gresia 2500–3500 Lt bauda, – aiškina Kelių policijos viršininkas. – Mūsų nuomone, mokytis važiuoti reikia rinktis kitas vietas, aikšteles. Užšalę vandens telkiniai tikrai tam neskirti.

REKLAMA

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas tokių pažeidėjų drausminimui specialių patikrinimų ar akcijų nerengia.

 Baudžia ir aplinkosaugininkai

 Ant vandens telkinių važinėjančiuosius stebi ir aplinkosaugininkai. Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Romas Jurgelionis, dar nė neišklausęs klausimo iki galo, išpyškino:

– Draudžiama ir baudžiama. Kiekvieną žiemos sezoną tokių pažeidėjų randame. Nors specialiai neieškome. Kad ir šią žiemą pareigūnai važiavo pasidairyti po Gaurės seniūniją ir ant Baltrušaičių tvenkinio aptiko du besivažinėjančiuosius. Tauragiškiai mėgsta važinėtis ant vadinamųjų Keramikos tvenkinių. Čia taip pat ne vieną esame nubaudę. Tad galite įspėti – aplinkosaugininkai pasivažinėjimo ant užšalusių vandens telkinių netoleruoja ir netoleruos.

Pasak R.Jurgelionio, aplinkosaugininkai tokius pažeidėjus gali bausti atskirai nuo policijos. Vien tik už važinėjimąsi ant užšalusio vandens telkinio vairuotojas gali būti nubaustas pinigine bauda nuo 50 iki 500 litų. Jeigu toks vairuotojas aplinkosaugininkams įkliūva antrą kartą, jis baudžiamas 500–1000 litų bauda. Ir visai kitokių baudų (kur kas didesnių) vairuotojai gali sulaukti, jeigu jų automobilis įsmuks į properšą. Tokiu atveju teks sumokėti ir už gamtai padarytą žalą.

Aplinkosaugininkas primena, kad lygiai taip pat baudžiami ir tie, kurie važinėja apsemtomis užšalusiomis pievomis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų