Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai mokslininkai nustatė, kad pati geriausia kovos su stresu priemonė – skaitymas. 1936 m. pirmą kartą panaudotas anglų kalbos žodis „stress“ iš tiesų reiškia spaudimą.

REKLAMA

Spaudimas – tai organizmo atsakas į ekstremalius išorinius dirgiklius – įtemptos situacijos metu organizme išsiskiria didžiulis kiekis hormono adrenalino, ir mes akimirksniu mobilizuojame visas jėgas kovai su priešu arba bėgimui nuo jo. Tačiau kadangi šiais laikais fizinio smurto griebiamės retai, hormonai ir toliau cirkuliuoja mūsų kraujyje ir silpnina nervinę sistemą. Streso, deja, neišvengsi, tačiau gali pabandyti jį įveikti.

Sasekso universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai atliko streso tyrimus – jie savanoriams sukeldavo dirbtinį stresą, o vėliau įvairiomis priemonėmis jį bandydavo numalšinti. Paaiškėjo, kad raminanti muzika įtampą slopina 61 %, arbatos arba kavos puodelis – 54 %, pasivaikščiojimas gryname ore – 42 %, o videožaidimai – vos 21 %. Tačiau tinkamiausia kovos su stresu priemonė – skaitymas. Jis patiriamą stresą sumažina net 68 %, o pulsas ir raumenų įtampa atslūgsta vos po 6 minučių skaitymo. Tyrimo autoriai teigia, kad šiuo atveju net nėra svarbu, kokią knygą skaitai, svarbiausia – visiškai pasinerti į skaitymą ir įsigilinti į tai, ką rašo autorius (ir kartu pamiršti savas problemas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų