• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patrauklios moterys gali patirti diskriminaciją, pretenduodamos į darbus, kurie tradiciškai laikomi „vyriškais“ ir kur išvaizda nėra tokia svarbi, teigiama Kolorado universiteto Denverio verslo mokyklos tyrime, išspausdintame žurnale „Journal of Social Psychology“ (liet. „Socialinės psichologijos žurnalas“). Kalbama apie tokias pareigybes kaip Tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas, finansų direktorius, mechanikos inžinierius ar statybų vadovas. Vyrai tokios diskriminacijos nepatyrė.

REKLAMA
REKLAMA

Žymi autorė vadybos docentė Stefanie Johnson patikino:

„Šių profesijų moterims patrauklumas atnešė daugiau žalos nei naudos. Visuose kituose darbuose pirmenybė buvo teikiama patrauklioms moterims.

REKLAMA

To negalima pasakyti apie vyrus, kas rodo, kad lyčių klausimu vis dar egzistuoja dvigubas standartas.“

Tyrėjai apžvelgė daugybę studijų, kurios teigė, kad fiziškai patrauklūs žmonės turi ryškių privalumų:

  • didesni atlyginimai
  • geresni darbo įvertinimai
  • aukštesni priėmimo į koledžą rodikliai
  • palankesnis rinkėjų vertinimas bolotiruojantis į viešą postą
  • palankesni teismo sprendimai

Cituojama „Newsweek“ apžvalga, kurioje buvo apklausti 202 nuomos vadybininkai ir 964 visuomenės nariai, kurie reziumavo, kad išvaizda darbe svarbi įvairiais atžvilgiais, ypač moterims. Išvaizda rikiavosi trečia iš devynių „charakterio“ savybių po išsilavinimo ir humoro jausmo.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai nurodė dvi studijas, kuriose buvo nustatyta, kad daugelyje profesijų dėl patrauklios išvaizdos kandidatai darbdaviams pasirodydavo tinkamesni, neatsižvelgiant į lytį. Visgi moterys turėdavo didesnį pranašumą, kreipdamosis dėl darbų, kurie tradiciškai priskiriami moterims, palyginus su ne tokiais tradiciniais vaidmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieno eksperimento metu savanorių buvo paprašyta paskirstyti 55 vyrų ir 55 moterų nuotraukas pagal jų tinkamumą įvairiems darbams. Tokiems darbams kaip saugos direktorius, techninės įrangos pardavėjas, kalėjimo prižiūrėtojas ar vilkiko vairuotojas išvaizda nebuvo aktuali. Šiose kategorijose patrauklios moterys nesulaukė dėmesio, jos buvo siejamos su tokiomis pareigomis kaip priimamojo administratorė ar sekretorė.

REKLAMA

Mokslininkai įspėja, kad stereotipai dėl fizinės išvaizdos neturėtų lemti sprendimų priimant žmones į darbą nei užgožti kitų pretendento savybių.

Stefanie Johnson pakomentavo:

„Galima būtų teigti, kad tam tikromis aplinkybėmis fizinė išvaizda sudaro teisėtą pagrindą priimti žmogų į darbą. Darbuose, kuriuose reikalingas tiesioginis bendravimas su klientais, fiziškai patrauklesnis asmuo greičiausiai pasieks geresnių rezultatų. Tačiau svarbu, kad fizinis patrauklumas būtų vienodai pasveriamas tiek vyrų, tiek moterų atveju, siekiant išvengti moterų diskriminacijos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų