Gonorėja (geriau žinoma kaip „triperis“) yra liaukų uždegimas, sukeltas Neisseria Gonorrhea bakterijų. Bakterijos pirmiausia paveikia vyrų šlaplę ir moterų kaklelį.

Klasifikacija

1. Šviežia gonorėja - gonorrhea recens ( iki 2 mėnesių) :


  • Ūminė (gonorrhea recens acuta)

  • Poūmė (gonorrhea recens subacuta).

  • Torpidinė (gonorrhea recens torpida).


Šviežia, ūminė ir poūmė gonorėja skiriasi klinikinių reiškinių intensyvumu. Torpidinės, kitaip dar asimptominės, gonorėjos metu subjektyvūs simptomai ir klinikiniai reiškiniai būna labai neryškūs arba jų visai nėra.

2. Lėtinė gonorėja - gonorrhea chronica ( ilgiau kaip 2 mėnesiai)

Simptomai

Simptomai priklauso nuo to, kokia genitalijų sritis yra užkrėsta, o kartais jų iš viso nebūna.

Šlaplės infekcija vyrams ir moterims

Jei gonorėja užkrėtė šlaplę, vyras ar moteris gali patirti deginantį jausmą šlapinantis. Deginimas gali būti šiek tiek skausmingas ir yra komplikuotas dėl to, kad žmogui gali padidėti poreikis šlapintis. Taip pat galimos ir permatomos arba pieniškos išskyros. Kai kuriais atvejais kirkšnis bus patinusi ir skaudanti.

Kaklelio infekcija moterims

Gonorėja taip pat gali užkrėsti kaklelį ir dažniausiai nebus jokių simptomų. Todėl daugelis moterų patiria su infekcija susijusias komplikacijas prieš suvokdamos, kad yra užsikrėtusios. Kitais atvejais, moterys gali pastebėti padidėjusį išskyrų kiekį iš makšties ir nedidelį vulvos dirginimą.

REKLAMA

Burnos ir išangės infekcija vyrams ir moterims

Tiek oralinės, tiek analinės gonorėjos infekcijos dažniausiai pasireiškia pastebimais simptomais. Kai kuriais oralinės infekcijos atvejais individams gali skaudėti gerklę, o kai kurios analinės infekcijos gali sukelti diskomfortą arba niežulį, taip pat pūlių ar kraujo išskyrimą iš išangės.

Negydomos gonorėjos pasekmės vyrams

Vyrams bakterijos gali išplisti iki šlaplės. Tai sukelia neigiamą poveikį prostatai, sėklinių pūslelėms, Kuperio liaukoms ir prielipui. Dažniausiai susiformuoja pūlinys, sukeliantis skausmą, karščiavimą ir drebulį. Šis pūlinys galiausiai nutekės ir išskirs pūlius į šlaplę ar išangę. Jei prielipas dėl infekcijos yra randuotas, vyrai gali likti nevaisingi.

Negydomos gonorėjos pasekmės moterims

Moterims gali išsivystyti problemos dėl užkrėstų Bartolinio liaukų. Jei tinimas užkerta makšties kanalą, susiformuos opa, o žemesnioji vulvos dalis ant užkrėstos pusės paraudonuos. Jei ši infekcija išplinta iš Bartolinio liaukų į gimdą, tikėtina, kad moteris susirgs dubens uždegimine liga (DUL).

Plitimas

Gonorėja yra lengvai užkrečiama liga. Bet kokia lytinės sueities forma (oralinė, analinė ar makšties) galima ją perduoti. Kiti ligos užsikrėtimo būdai taip pat galimi, tačiau nėra tokie dažni. Žmogus, užsikrėtęs gonorėja, gali užkrėsti kitą savo kūno dalį liesdamas užkrėstą sritį ir perduodamas išskyras. Gonorėja taip pat gali persimesti į drabužius ar rankšluosčius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų