• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomenės tradicijos ir normos (vyras turi būti vyresnis už moterį) jau nėra tokios griežtos, jos kinta. Nuomonė, kad moterims patinka kur kas vyresni ir subrendę vyrai jau paseno.

REKLAMA
REKLAMA

Kai esame paaugliško amžiaus, žinoma, norisi vyresnio, labiau patyrusio partnerio. Berniukai tiek fiziškai, tiek ir emociškai subręsta vėliau nei mergaitės. Netgi sulaukusios 20 metų, dažniausiai vis dar renkamės vyresnius: jie labiau išprusę, turi gyvenimiškosios patirties, apsirūpinę materialiai ir t.t. Bet bėgant laikui situacija kardinaliai keičiasi.

REKLAMA

Šiuo metu, įtakojant šiuolaikiniam gyvenimo būdui bei požiūriui, moterys kuria šeimas ir gimdo vaikus vis vyresnio amžiaus. Taip pat keičiasi ir sutuoktinių ir partnerių amžiaus ribos. Pavyzdžiui, Rusijoje 1963 m. tarp susituokusių porų tik 15% moterų buvo vyresnės už savo sutuoktinį, o 1998 m. jų skaičius išaugo iki 28%. Panaši tendencija vyrauja ir kitose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

Daugeliu atvejų tokia situacija susiklostė dėl pagerėjusios moterų padėties visuomenėje. Moterys tapo kur kas savarankiškesnės, materialiai apsirūpinusios.

Jaunesnis meilužis gali suteikti kur kas daugiau malonumų lovoje. Vyrai pasiekia savo seksualinio gyvenimo aktyvumo viršūnę būdami 19 m. amžiaus, t.y. 10 m. anksčiau nei moterys. Moters seksualumas pasiekia apogėjų vyresni

ame amžiuje. Būtent tuo vyresnė moteris artimesnė seksualiam jaunuoliui, degančiam hormonų liepsnose, o ne savo bendraamžiui, kurio seksualinė potencija jau nuslūgus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar, keičiantis požiūriui į tradicinę santuoką (kuomet vyras vyresnis už žmoną), sutuoktinių poros gali patirti visišką seksualinę harmoniją šeimoje. Be to, norėdamos gražiai atrodyti šalia jaunesnio vyriškio, moterys labiau rūpinasi savimi, savo išvaizda, savijauta.

REKLAMA

Biologinis laikrodis egzistuoja ne tik moterims (vaisingumo sumažėjimas prasideda nuo 35 m.). Anksčiau buvo manoma, jog vyrai gali būti reproduktyvūs ir vaisingi iki žilos senatvės. Atlikus tyrimus, kurių metu buvo stebima 8 tūkst. porų, norinčių susilaukti vaikų, paaiškėjo, kad peržengus 24 m. amžiaus ribą vyrams kasmet 3% sumažėja galimybė pradėti sveiką kūdikį.

REKLAMA

Vyrų lytinė sistema sudaryta taip, kad atsiradę nesveiki spermatozoidai sunaikinami organizmo viduje. Bet, bėgant laikui, šita organizmo funkcija silpnėja, atsiranda tikimybė užkrėstiems ir nekokybiškiems spermatozoidams patekti į moteriškus kiaušinėlius ir juos apvaisinti. Dėl šios priežasties gali gimti nesveiki kūdikiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai taip pat įrodė, kad būtent vyresnių tėvų vaikams padidėja rizika susirgti šizofrenija. Nustatyta, jog palyginus 25 m. ir 50 m. amžiaus tėvus, vyresnio amžiaus tėvų vaikams net 3 kartus padidėja rizika susirgti šia liga.

Štai ką pataria mokslininkai moterims, kurios neskuba susilaukti pirmojo vaikelio: įgykite išsilavinimą, keliaukite, siekite karjeros, o kai pajusite, jog atėjo laikas tapti motina – susiraskite jauną tėvelį savo vaikui. O jei trokštate ne tik sveiko tėvo savo vaikui, bet ir gero meilužio sau – ieškokite vyro, kuris būtų už jus jaunesnis bent jau šešeriais metais. Tokiu atveju, dar ir sumažės našlių skaičius (juk vyrai miršta anksčiau).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų