Įžengus į penktą dešimtį: brandaus seksualumo trauka (N-18)

„Pusę metų susitikinėju su vyresne už moterimi. Vyresnė ji gal 10-15 metų. Net neklausiau, kiek jei metų. Kam? Prieš tai turėjau ne vieną bendraamžę merginą. Su jomis viskas buvo kitaip. Ir ne taip svarbu, kad jos ne tokios patyrusios sekse. Jos mane tarsi egzaminuodavo. Nina - kitokia. Ji nevertina, neskaičiuoja, kokia iš manęs nauda. Ji atsiduoda ir ne tik kūnu. Be to, ji mane girdi! Būtent su ja jaučiuosi ne jaunuoliu, o vyru.

Jos figūra toli gražu ne ideali, tačiau Ninos kūnas minkštas, gyvas, atsiliepiantis į glamones. Ji neapsimetinėja: aš tikrai žinai, kad mylėdamasi ji daro tai, kas jai patinka, o ne tai, ką jai patarė draugės.“

Timūras, 23 m.

„Vyresnė nei 40-ies metų moteris sekse – patyrusi, ypač jautri, nuostabi meilužė“, – portalas wday.ru pateikia internauto komentarą. Seksologai pripažįsta – pastaruosius dešimtmečius sekos simboliais vis dažniau vadinamos brandžios moterys.

Savęs pajautimas

Pažiūrėję televizijos programą ar pavartę žurnalą apie įžymybes, aptiksime ne vieną aktorę, dainininkę, modelį, kurių seksualumas metams bėgant tampa vis ryškesnis. Madona, Demi Mur, Monika Beluči, Dženifer Lopez... Joms visoms seniai ne trisdešimt, tačiau jos žavios ir vyrų (dažnai gerokai jaunesnių) akį traukiančios gražuolės.

REKLAMA

Būtų per paprasta jų nevystantį patrauklumą paaiškinti tik plastikos chirurgų laimėjimais. Kaip paradoksaliai nuskambėtų – grožio chirurgija – greičiau, pasekmė, o ne priežastis, kodėl šios brandžios moterys taip traukia akį.

„Jeigu 25-erių moteris nori pagražinti kūną, kad išspręstų kokią nors konkrečią užduotį, pavyzdžiui, ištekėti už turtingo vyro arba pradėti karjerą šou versle, 45-metė gulasi po peiliu tam, kad išorė atitiktų jos vidų“, - wday.ru teigia seksologė Irina Paniukova.

Ar tai reiškia, kad šiuolaikinės keturiasdešimtmetės, kažkuria prasme, jaunesnės už savo mamas, kai šios irgi buvo tokio amžiaus? Vienareikšmiškai – taip. „Ilgus amžius moters gyvenimas buvo griežtai suskirstytas į etatus: mergaitė – paauglė – mergina – ištekėjusi moteris, - pasakoja seksologė. – Kiekviename etape buvo suformuoti savi ritualai, kurių nepaisyti reiškė pasipriešinimą visai visuomenei. Grįžti į prieš tai buvusį etapą buvo neįmanoma. Sulaukusi 25-erių, ištekėjusi ir kelių vaikų susilaukusi moteris „užstrigdavo“ santuokos etape, susitaikiusi su socialiniu motinos vaidmeniu.

Dar ir antroje XX a. pusėje socialiai reglamentuotas „amžius be sekso“ moteriai buvo maždaug 40 metų: vyresnės dailiosios lyties atstovės tiesiog nebegalėjo būti patrauklios vyrams. Joms atitekdavo kitas socialinis vaidmuo – ištekinti dukras ar apvesdinti sūnus ir tapti močiutėmis. Moterys neturėjo jokių šansų nei pažinti savo seksualumą, nei juo labiau jo atskleisti.“

Šiandien išsiskyrusi moteris vėl tampa nuotaka ir niekas jos neskuba smerkti. Ribos tarp etapų ne tokios griežtos. Dabar ir sulaukusi 40-ies moteris gali šmurkštelti seksualią suknelę, kad vėl pasijaustų jauna ir žavinga.


Rašyti komentarą...
p
paulius
2012-09-22 23:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
As pilnai sutinku su teksto autorium as jau 4 metai kaip susitikineju su vyresnia uz mane 12 metu nuostabia moterim ir musu risys yra labai stiprus iki pat siu dienu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų