Asmenybės tipas – psichologinės asmenybių klasifikacijos kategorija. Bandymų skirstyti žmones pagal asmenybės tipus buvo nuo seno, tačiau labiausiai prigijo Karlo Gustavo Jungo teorija. K. Jungas skiria dvi pamatines, iš esmės priešingas, žmogaus psichikos nuostatas priklausomai nuo jų santykio su objektu – ekstraversiją ir intraversiją. Pagal tai išskiriami psichologinius tipai – ekstravertas ir intravertas, o šie tipai skirstomi į potipius pagal funkcijas. Asmenybės tipai lemia ne tik žmogaus dvasinę ar fizinę būklę, bet ir apsprendžia seksualinius polinkius.
Ekstraversija su dominuojančia mąstymo funkcija
Tokios charakterio struktūros žmones domisi objektyviu faktų supratimu, kurį sugeba paaiškinti logiškai, pagal visuotinai priimtus mąstymo standartus. Ekstraversija lemia kolektyvinių normų laikymąsi, dėl to šie žmonės nėra originalūs mąstytojai. Sekse jie nelinkę ieškoti naujovių, nekeičia partnerių, neekspermentuoja.
Ekstraversija su dominuojančia jausmų funkcija
Tokio charakterio žmonės domisi objektyviuoju išoriniu pasauliu, tačiau jų susidomėjimas yra ne reiškinių analizė ar studijos, o jų vertinimas. Anot Jungo, toks charakterio tipas būdingesnis moterims, kurios vertina pasaulį pagal tai, kiek joms jis patinka, pagal tai, ar jis gražus, ar bjaurus. Sekse tokie žmonės vertina ne tik pojūčius, bet ir parnerio grožį. Dažnai keičia partnerius, kol atranda tinkamus, dažniausiai pagal išvaizdą.