Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Na, L. Andrikienė įvykdė laiškanešio misiją, jos dėka perskaičiau įdomų straipsnį, dar įdomesnius komentarus, kito sąskaita skintis laurus irgi kūribiškumo apraiška
Gerbiama EP nare, kaip visada turi nauju minciu, ideju.Skaiciau Ramonaites straipsni ir sutinku su daugeliu Jos teiginiu.O p. Andrikienes straipsnis dar dave peno apmastymams,kas laukia musu mazos salies.Musuose sakoma, kad perdaug turime studentu, bet juk gyvenome laiku, kai melzejos, traktoristai"valde" valstybe.Be mokslo, nauju ideju, patriotzmo ir dvasingumo toli nenueisime.
Nu šita arogantiška boba tai ypatingas reiškinys.Jos negalima prileisti prie valdzios nė už ką.Pražudytų mus visus per kokia pusę metų.
negali nepritart .. :)
*) taip pat "nemanau" ir Dolčė Vita .

1. Kad daug neatsiliekam Europje, malonėkit paremti savo tvirtinimus skaičiukais ( iš statistikos apie inovacijas, išradimus, R&D lygį).
2..Optimistas didelis nesu, kai turintys privilegijų skelbtis bet kurioje spaudoje čiuožia paviršiumi ir reklamuoja buvusius kolegas (žiūr.PS). Todėl pritariu "nemanu".
3. Kokį kelią pasirinkti Lietuvai čia šiandien geriausiai pasiūlė Dolčė Vita.
4. Yra gerų minčių ir pasiūlymų ir mano minėtose Ūkio ministerijos teoriniuose darbuose. Bet drąsiai diskutuojantys privalo juos bent peržvelgti, kad sulygintų savo turimą informaciją ir naujausią informaciją iš skelbiamų viešai šaltinių. Pagarbiai.

------nemanau 2007-05-30 11:18:56
Nemanau, kad tapsime lyderiais, per daug optimistiska ir naivu. Jeigu komentaruose teisingos citatos, tai tokios idejos jau gan ilgai sklando kitose salyse, o straipsnyje jos tariamai atrastos. Atrodo, kad autores sugalvojo kazka ir pradejo girtis, bet net nepasidomejo, ar jau kas nors kitas nera taip anksciau sugalvojes, tai lyg priestarauja pacios aprasomos kurybines klases idejai. Jeigu teisingai supratau, kurybine klase reiskia, jog svarbiausia ateityje bus naujoves - daryti tai, ko niekas nedare. Bet tam pirmiausia juk reikia gerai zinoi, kas jau padaryta.
-----------Dolčė Vita 2007-05-30 19:12:14
Per maža šalis, kad taip galėtumėm elgtis. Labai daug kūrybiškumo nepatrauksim, elkimės kaip klestintis Taivanis, išmokim ką nors daryti geriau nei kiti- mašinas, grąžtus, cepelinus, sūrius, radijas, televizorius ar dar ką nors...Gerus šautuvus ar pistoletus... Karstus ar oro balionus... Na ką nors, pasiimkim už prioritetą... Viską gali tik labai stiprios ekonomiškai valstybės. Negalima apskritai būti kūrybingiems... Reikia srities...Kur?
daug kuomi aprasytu.ale,ka mum daryt dabar?kaip cionais sumazyt tamsiu skaitlinga didziai minia?nors imk stadionan suvarinek-iviliok-daug gerymu,bonbu "patriarcho" megiamu-jiem isduok-ir laukt,laukt MUM?
Viska supratau, bet prie ko cia sekmines ir kas tos sekmines?
Suprantu, kad arba provokuojat diskusija, arba esat pesimintas.Tai Andrikiene inspiruoja savo publikacijomis keisti ir musu supratima, ir paziuri i daugeli elementariu siandien Europoje dalyku. Pripazinkim, kad nesam labai jau atsilike ar blogesni.O kad neatsilikti turim tik dziaugtis, turedami tokiu zadintoju ir aiskintoju.Nesu kazkoks antifeministas, bet Andrikienes protas vyriskas.As seku jos staipsnius ir publikacijas.Man jos mastymas savas.
Ačiū.
L.trumpai.
*)"Bet pirmiausia reikia mąstančių ir darančių (veiklių) žmonių .... ". Aukso žodžiai. Bet. Aukščiausio rango institucijoje ES pvz yra aktyvi, drąsi ir ttt p. Andrikienė. Na ir kas pasikeitė Lietuvoje dėl jos veiklos? Ir dėl kelių pažangių kitų viešojo sektoriaus veikėjų. Niekas. Kažkas vyksta savaime, ko neįmanoma, rodos, pajudinti ir reguliuoti.....
**)"Reikia noro tai daryti". Kas gali prieštarauti? bet to "noro" nėra, jo visada trūksta. Teorija sako, kad visuomenę tobulina speciali atmaina innovatoriai-antrepreneriai. (Ne kokie ten skustagalviai vierslininkai-žemės perdavinėtojai ar privilegijų išmušinėtojai(rent seeking)). Bet ilga šneka apie tai, kad paaškinti to "nenoro" priežastis.
***)"visose valstybinėse institucijose"-----Deja, svarbiausia jų: netikusios, iniciatyvą žlugdančios INSTITUCIJOS. Ne organizacijos ar tarnybos skambiu pavadinimu, kaip Jūs suvokiate ir rašote, bet Institucijos kaip "žaidimo taisyklės visuomenėje" (žiūr. DC.North'ą ir viskas paaiškės).
Man patinka pagrindine straipsnio mintis - butina ugdyti kurybiskuma, skatinti generuoti naujas idejas, o ne pakartoti tai, kas jau seniai zinoma. Tikrai, mes pradedame slopinti kurybiskuma nuo pat vaikystes, o paskui stebimes, kad Lietuvoje su kuryba prastai.
Bendrai mazoje valstybeje nera daug erdves laisvai minciai, cia daug provincialumo, zvalgymosi per peti (kas ka pagalvos). Norint islisti is po sio gaubto, reikia protu revoliucijos. Ne evoliucijos, o revoliucijos. Ir tos revoliucijos vado ar vadu, kad visa tai nevirstu anarchija.
Ponios Laimos straipsnis, jos reakcija man patiko.


Susijusios diskusijos Banga forume




Skaitomiausios naujienos




Į viršų