Penktadalis pernai pavogtų draustų automobilių buvo surasti

Lietuvoje automobilių vagysčių policija kasmet fiksuoja vis mažiau, tačiau vairuotojui, neberadusiam savo transporto priemonės, tikėtis ją atgauti yra sunku. Kita vertus, laimingai pasibaigusių istorijų pasitaiko nuolat. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, 2014 metais penktadalis pavogtų transporto priemonių buvo surastos – dukart daugiau nei 2013 m. Draudikai atkreipia vairuotojų dėmesį, kad pavogtą automobilį susigrąžinti padeda ne tik policijos, bet ir prevencinės pačių gyventojų priemonės.

„Mūsų praktikoje pasitaiko, kad gavę pranešimą apie vagystę ir jau įvertinę nuostolius, vėliau sulaukiame atnaujintos informacijos, jog automobilis buvo surastas. Vienas iš tokių pavyzdžių nutiko 2014-ųjų liepą. Olandijoje pavogtas daugiau nei 100 tūkst. vertės automobilis buvo surastas po kelių dienų oro uosto teritorijoje. Tą padaryti padėjo jame sumontuota speciali sekimo įranga, kurios vagys nesugebėjo rasti ir deaktyvuoti“, – pasakoja Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje žalų administravimo departamento direktorius Audrius Pilčicas. Dingus automobiliui, visų pirma, patariama kreiptis į policiją, o vėliau į draudimo bendrovę. Būtina policijai suteikti kuo įmanoma daugiau informacijos, net jei ji atrodo nesvarbi.

REKLAMA

Pasak draudikų, reikia nepamiršti šiuolaikinių technologijų, kurios šiandien yra vienas iš sėkmingiausių receptų ieškant pavogtos transporto priemonės. Šiandien galima rinktis nuo paprasčiausių automobilių parko valdymo priemonių iki radijo dažniais veikiančių sistemų. Taip pat galima pasitelkti socialinius tinklus ir prašyti draugų bei pažįstamų pranešti pamačius automobilį su tokiu pat valstybiniu registracijos numeriu. Tai ypač veiksminga mažuose Lietuvos miesteliuose.

„Jei pavogtas automobilis nebuvo draustas Kasko draudimu, patarčiau visiems vairuotojams turėti savo automobilio nuotrauką. Vagystės atveju, nuotraukos būna reikalingos tiek policininkams, tiek žmonėms, kurių pagalbos prašote. Jei turite galimybę, patikrinkite kaimynystėje esančių vaizdo kamerų filmuotą medžiagą. Dauguma verslo, prekybos centrų, ambasadų turi tokią galimybę. Patariu nelaukti, kol policija suras jūsų automobilį, o patiems prisidėti prie paieškų“, – pataria A. Pilčicas.

Dar viena pasiteisinusi priemonė – tai naršymas po automobilių pardavimo tinklapius internete. Dažnai pasitaiko, jog vagys iš anksto neturi numatę pirkėjo pavogtam automobiliui, todėl bando jį dalimis arba net neišardę parduoti pigesne kaina.

Vien 2014 m. Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje pavogtų automobilių savininkams išmokėjo daugiau kaip 104 tūkst. eurų išmokų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų