Didžiausia pasaulyje padangų gamybos kompanija „Bridgestone“ didžiuojasi, kad BMW grupė pasirinko būtent ją kurti padangas revoliucingam i3 elektromobiliui. Kaip ir dera išskirtiniam šio automobilių istorijos etapo padangų tiekėjui, „Bridgestone“ sudėjo visą savo technologinę ir inžinerinę patirtį bei aistrą, kuriant ypatingąsias padangas, kurios parodo BMW ateities mobilumo viziją.

Unikalios padangos – unikaliam automobiliui

BMW i3 elektromobilis žymi unikalaus etapo pradžią. Pripažįstant išskirtinį ekonomiškumo ir eksploatacinių savybių lygį, šiam automobiliui buvo būtina sukurti šį tą daugiau negu naujas padangas – jam reikėjo išskirtinių koncepcinių padangų. „Bridgestone“ atsakas į šį poreikį buvo „0-logic“ technologija, kurios esmė – didelio skersmens ir siauro protektoriaus padangos konstrukcija. Tokios technologijos rezultatas –padangos, kurios gali pasigirti žymiai geresnėmis aerodinaminėmis savybėmis, itin mažu pasipriešinimu riedėjimui bei ypač geru sukibimu važiuojant šlapia kelio danga.

REKLAMA

Didelio skersmens ir siauro protektoriaus dizaino derinys turi keletą privalumų. Nors protektorius ant mažesnio skersmens padangų paprastai reiškia polinkį į pernelyg didelę padangos deformaciją, tačiau ant didesnio skersmens labiau įtemptas padangos karkasas atvirkščiai, gerokai sumažina šį reiškinį bei sumažina dėl vidinės trinties patiriamus energijos nuostolius, o tai leidžia gerokai sumažinti pasipriešinimą riedėjimui. Reiškia, tokios padangos gerokai ekonomiškesnės ir padeda taupyti degalus. Dėl tos pačios priežasties siauras protektorius pagerina aerodinamines savybes. Vis dėlto įspūdingiausias pasiekimas yra tas, kad dėl šių patobulinimų visiškai nenukenčia saugumas. Ilgas padangos kontaktinis paviršius (lyginant su siauru pločiu), revoliucingas protektoriaus dizainas ir jo sudėtis užtikrina puikų sukibimą tiek važiuojant sausa, tiek šlapia kelio danga. Ateities vizija

Sprendimą bendradarbiauti kuriant šį modernų projektą lėmė bendras įsipareigojimas didžiausią dėmesį skirti energijos efektyvumui ir saugumui. Be to, „0-logic“ technologija turėtų padėti įgyvendinti vieną iš „Bridgestone“ ilgalaikių tikslų – prisidėti prie globalaus siekio iki 2050 m. CO2 emisijų lygį sumažinti 50 proc.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų