Turint automobilį, tenka ne tik džiaugtis, kad galima važinėti neplanuojant savo laiko pagal visuomeninio transporto tvarkaraštį, bet ir rūpintis bei saugoti savo turtą, kad jo niekas nepavogtų, nesugadintų, nepridarytų kitokios žalos. Vairuotojai teigia, kad neretai tenka pasukti galvas, kaip apsaugoti savo turtą.

Transporto skelbimų portalo Autogidas.lt atliktos vairuotojų apklausos rezultatai parodė, kad daugumai  vairuotojų  didžiausias automobilio saugumo garantas yra įmontuota signalizacija. Septyni iš dešimties vairuotojų būtinai ją įrengia, kai įsigyja automobilį. Likęs trečdalis tam neskiria dėmesio.

Dalis vairuotojų pasirūpina automobilio kasko draudimu, nes tai ne tik sumažina žalą, įvykus automobilio vagystei, bet ir kompensuoja nuostolius, jei įvyksta eismo įvykis ar kažkas apgadina paliktą automobilį. Šių automobilių savininkų, kurie draustų automobilius kasko draudimu, palyginti su tais, kurie rūpinasi, kad transporto priemonėse būtų įmontuota signalizacija, yra mažiau – tik kiek daugiau nei penktadalis (apie 21 proc.). Iš Autogidas.lt apklausos matyti, kad sprendimą nedrausti automobilio kasko draudimu dažniausiai lemia per senas transporto priemonės amžius arba požiūris, kad konkretus modelis nėra paklausus tarp vagių.

Be signalizacijos ir kasko, vairuotojai dar bando kitais būdais saugoti savo turtą. Jei saugo nuo vagių, stengiasi nepalikti transporto priemonių tamsiose, neapšviestose vietose, stato taip, kad matytųsi pro langą, nepalieka daiktų automobilio viduje. Jei saugo nuo apgadinimų, kuriuos dažniausiai padaro kiti vairuotojai ar keleiviai, dauguma vairuotojų teigia, kad vengia aikštelių, kur nuolat palikta daug transporto priemonių, nepalieka gatvėse ar šaligatviuose, prie turgaviečių ar kitų itin judrių miesto vietų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų