Vakarykštės (03.17) rungtynės, kuriose „Žalgiris“ prarado net ir teorinius šansus patekti į ketvirtfinalį, buvo tarsi viso sezono atspindys. Niekada negali žinoti, ką kauniečiai iškrės aikštelėje. Už sugebėjimą pasivyti 18 taškų pirmaujančią „Panathinaikos“ komandą bet kuri ekipa nusipelnytų pagarbos. O paskui viską sužlugdo kvailoka pabaiga ir pralaimėjimas 78:83.

Ne vien rezultato svyravimas atspindi šio sezono „Žalgirį“. Žaidimas taip pat. Kai kauniečiai pralaimėdavo, jiems dažniausiai pritrūkdavo kelių dalykų. Ir tai vis kartodavosi, įskaitant vakarykštes rungtynes. Banalus pasakymas „komanda turi žaisti savo žaidimą“ kauniečiams tinka kaip niekam kitam. Nes 18 Eurolygos rungtynių puikiai parodė, koks tas „savas žaidimas“.

Visų pirma, greitas puolimas. Kai jo nėra, „Žalgiriui“ visada sunku. Vakar nebuvo, ir kauniečiai ilgą laiką klimpo poziciniame žaidime. Juo labiau kontratakos reikalingos, kai nėra įžaidėjo, sugebančio vadovauti komandai taip, kaip Eduardo Cota. Jo šį sezoną „Žalgiryje“ labiausiai pasiilgau.

Žinoma, vakar trūko Roberto Packo. Nors ir individualistas, jis būdavo pagrindinis vedlys kontratakose. Be amerikiečio „Žalgirio“ puolimas sulėtėja tiesiog tragiškai. Be to, R. Packas bent jau moka pakenčiamai varytis kamuolį. Vidas Ginevičius šį sugebėjimą berods baigia prarasti, o daugiau pakankamai vikrių krepšininkų nėra. „Panathinaikos“ tuo puikiai pasinaudojo. Pirmame kėlinyje jie pradėjo spausti kauniečius po visą aikštę. Rezultatas – prarasti kamuoliai ir lengvi graikų taškai, leidę jiems sukaupti dviženklę persvarą.

REKLAMA

Antras „savo žaidimo“ elementas puolime – balansas tarp tritaškių metimų ir Tanokos Beardo jėgos. Savaime suprantama, kad šio galiūno sugebėjimai neatneša reikiamos naudos, jei varžovai gali leisti sau prabangą susispausti prie krepšio. Vaizdelis, kai trys ar keturi priešininkai tarsi skalikai apsupa Tanoką, tapo jau pernelyg įprastas. Juolab, kad amerikietis ne visada skuba atmesti kamuolį kitiems. Kai vienintelį tritaškį per kėlinį pataiko tas pats Tanoka, sunku tikėtis sėkmės. „Žalgiris“ puolime atrodė visiškai bejėgis, kol Ainaras Bagatskis nepradėjo pataikyti iš toli.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų