"Ar teisybė, kad mes visi turime truputį afrikietiško kraujo?
Ignas Vaicekauskas, Jonava
Ko gero, iš tikrųjų taip. Mokslininkai teigia, kad mūsų ainiai atėjo iš Afrikos ir kad kiekvienas turim truputį "juodo" kraujo. Tai patvirtina DNR, o taip pat mokslo žmonių sudarytas visos žmonijos genealoginis medis. Viskas prasidėjo Afrikoje prieš 200 tūkstančius metų: iš grupės medžiotojų, kuriuos buvo galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, šiandien Žemėje - jau 6,5 milijardo žmonių.
Šių laikų žmogaus DNR formulė išsaugojo seniausių migracijų pėdsakus. "Kiekvienas lašas žmogaus kraujo - tai ištisa istorijos knyga, parašyta genų kalba, - žurnalui "National Geographic" sakė genetikas Spenseris Velsas. - 99,9 proc. genetinio kodo pas kiekvieną Žmogų yra vienodi ir tik 0,1 proc. sutalpintos kiekvieno individualios savybės - akių spalva, polinkis į ligas".
Žurnalas rašo, kad evoliucijos eigoje laikas nuo laiko gali įvykti atsitiktinė mutacija, kuri vėliau persiduoda visiems palikuonims. Lygindami DNR, mokslininkai atkūrė mūsų protėvių istoriją. Pasitvirtino dar 80-aisiais metais Berklio universiteto (Kalifornija) mokslininkų teorija, kad visi mes kilę iš Afrikietiškos Ievos. Po to buvo išaiškintas ir Adomas su Y chromosoma - taip pat afrikietis, mūsų visų tėvas.