Interneto folkloro išmintis byloja, kad norint nustatyti priklausomybę nuo pasaulinio voratinklio, pirmiausia reikia atsakyti į tokį klausimą: ar jūsų sūnaus vardas kartais nėra Dotcom? Jei taip, jūs jau esate priklausomas nuo interneto. Tai būtų linksmi juokai, jei nebūtų realybė.
Vienas sūnus jau pasivadino .com. 2001 metais pasirodė žinia, kad izraelietis, kuris anksčiau vadinosi Tomeriu Krrissi, dabar tapo .com.
Izraelio vidaus reikalų ministerijos pareigūnai iš pradžių pasipriešino jo prašymui pakeisti pavardę. Jie teigė, kad pavardė negali turėti skyrybos ženklų, dienraščiui "Maariv" pasakojo šis 25 metų vyriškis.
Tačiau išstudijavęs įstatymą, jis pamatė, kad tokios sąlygos jame nėra, ir valdininkai turėjo nusileisti.
"Žmonės, kurie nesinaudoja internetu, mano, jog tai, ką padariau, tėra triukas. Tačiau internetas pakeitė mano gyvenimą. Jis atvėrė mano galvą", - sakė tarsi naujai gimęs vyriškis.
Buvo pasaulyje ir sūnus, vardu Yahoo. Trumpai
2005 metų pradžioje rumunų pora savo sūnui suteikė Yahoo vardą. Taip padarė todėl, kad norėjo padėkoti internetui, kuris juos suvedė.
Pasak Bukarešto dienraščio "Libertatea", iš Transilvanijos kilę Cornelia ir Nonu Dragomanai po trijų mėnesių bendravimo internetu suprato, kad yra skirti vienas kitam.
Jie susituokė ir per 2004 metų Kalėdas susilaukė kūdikio, kuriam nusprendė duoti vardą pagal vienus populiariausių interneto vartų.
Tiesa, po kelių dienų laikraščio redakcijai teko atleisti šią žinią sugalvojusį reporterį, bet juk bendros tendencijos tai nekeičia?
Ką gi, toliau belieka laukti, kol dienos šviesą išvys vaikai, vardu Google, Ebay. O gal ateis laikas, kai sulauksime ir nacionalinių variantų. Ar norėtumėte savo vaiką pavadinti omni.lt, lrs.lt?
Miestas irgi eina iš proto dėl interneto
2000 metais vienas nedidelis miestelis Hafvėjus, įsikūręs Jungtinių Amerikos Valstijų Oregono valstijoje, tapo pirmuoju pasaulyje miestu, kuris pakeitė savo pavadinimą į interneto svetainės adresą ir vadinosi “Half.com”.
Tiesa, šis pavadinimas buvo vartojamas tik metus, vėliau miesteliui sugrįžo senasis pavadinimas.
Šiuo atveju viskas buvo aišku nuo pat pradžių - tai tiesiog reklaminė akcija. Miestui pasiūlė pakeisti pavadinimą interneto svetainės www.half.com steigėjai. Įmonė pažadėjo miestelio gyventojams nemokamai naudotis jų teikiamomis interneto paslaugomis. Be to, miestelis, kuriame gyvena 360 žmonių, gaus 75 tūkst. dolerių, o miesto mokykla gaus 22 naujus kompiuterius.
Tiesa, šis miestelis nebuvo pirmasis, kuris pakeitė savo pavadinimą. 1950 metais Naujojoje Meksikoje esantis Hot Springsas pakeitė savo pavadinimą į "Truth or Consequences" ("Tiesa arba pasekmės") - pagal populiarią nacionalinio radijo viktoriną.
Kuris gyvenvietės Lietuvoje seniūnas išdrįs dėl reklamos pakeisti pavadinimą?
Pagal “Reuters”, dpa, BNS ir ELTA informaciją parengė Virginijus Savukynas