• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės regiono telekomunikacijų bendrovė "TeliaSonera" pareiškė, jog Latvija sutiko neteisminiu būdu ieškoti sprendimo, kad būtų užbaigtas konfliktas dėl dviejų Latvijos ryšių kompanijų bendros nuosavybės.

REKLAMA
REKLAMA

"TeliaSonera" atstovas Baltijos šalyse Kjellis Lindstromas (Kjelis Lindstromas) pareiškė, jog Latvijos vyriausybė atsiuntė laišką, kuriame siūlo tiesiogines derybas dėl bylos nutraukimo tarptautiniame arbitraže, nors jokių konkrečių sąlygų nenurodyta.

REKLAMA

"TeliaSonera" valdo 49 proc. fiksuotojo ryšio operatorės "Lattelekom" ir 60 proc. mobiliojo ryšio operatorės LMT akcijų. Ji pati birželio mėnesį pateikė ginčo sprendimo pasiūlymą - iš Latvijos valstybės nupirkti likusias abiejų įmonių akcijų dalis rinkos kaina.

"Abi šalys yra suinteresuotos kuo greičiau pasiekti susitarimą", - teigė K. Lindstromas, atsisakydamas komentuoti žiniasklaidos pranešimus, esą "TeliaSonera" pasiūlė Latvijai 150-226 mln. latų (280-420 mln. JAV dolerių) už 51 proc. "Lattelekom" akcijų.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, vyriausybės laiške daugiausia kalbama apie bylą teisme, tačiau laiškas galėtų atverti kelią likusių akcijų pardavimui.

"TeliaSonera" stiprina savo veiklą Baltijos valstybėse, kur mobiliojo ir fiksuotojo ryšio rinka yra pakankamai mažai užpildyta palyginus su Švedija - pagrindine kompanijos rinka, kur devyni iš dešimties žmonių turi mobiliuosius telefonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje "TeliaSonera" turi 60 proc. fiksuotojo ryšio paslaugų teikėjos "Lietuvos telekomas" akcijų ir 90 proc. mobiliojo ryšio operatorės "Omnitel" akcijų. Estijoje ji valdo 49 proc. fiksuotojo ir mobiliojo ryšio bendrovės "Eesti Telekom" dalį.

REKLAMA

"Mes esame suinteresuoti padidinti savo nuosavybę Baltijos telekomunikacijų kompanijose", - pareiškė K. Lindstromas, pridurdamas, jog "TeliaSonera" nesvarstė sujungti nė vienos iš Baltijos šalių kompanijų.

Latvija ir "TeliaSonera" nesutaria nuo 1997 metų, kuomet valstybė nusprendė nuo 2002 metų pabaigos, o tai yra 10 metų anksčiau nei buvo planuota, panaikinti "Lattelekom" fiksuotojo ryšio monopolį.

"TeliaSonera" dėl šio žingsnio padavė Latviją į teismą, o ši pateikė atsakomąjį ieškinį, kaltindama Šiaurės regiono grupę savo pažado modernizuoti fiksuotojo ryšio tinklą nevykdymu.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų