Aštuonerius metus tiriamos didžiosios "Tauro" banko turto pasisavinimo ir iššvaistymo bylos gali likti bylomis be nuosprendžių.
Kaltinamieji sumaniai naudojasi baudžiamojo proceso spragomis, kurios leidžia piktnaudžiauti medikų pažymomis apie posėdžių išvakarėse esą paūmėjusias savo bei advokatų ligas arba "susirgti" tiesiog teismo posėdžio dieną. Taigi yra didelė tikimybė, kad per likusius penkis mėnesius, kais sueis senaties terminas devyniems už banko lėšų iššvaistymą teisiamiems asmenims, taip ir neatsiras devynių procesui baigti reikalingų valandų.
Anot Eltos kalbintų teisininkų, laukdami senaties termino šie kaltinamieji, tarp kurių yra ir du garbingi žmonės - Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai Eimantas Grakauskas ir Vilius Baldišis, "metė visus gynybinius kozirius". Todėl dabar teisingumą jų atžvilgiu vykdo nebe teismas, bet advokatai ir daktarai.
Teismams perduotose bylose penkiolika buvusių "Tauro" banko valdybos ir tarybos narių arba su šiuo banku susijusių bendrovių vadovų kaltinami "Tauro" bankui padarę per 48 milijonus litų žalos. Tačiau su šiuo procesu susipažinę pareigūnai duoda šimtaprocentines garantijas, kad visi būsimieji civiliniai Turto banko ieškiniai pasmerkti žlugti - Turto bankas neprisiteis nė lito. O 1995 metais iš Europos Sąjungos "Tauro" banko gauta 17 milijonų ekiu paskola iki šiandien slegia visus mokesčių mokėtojus - su valstybės garantija gauta paskola dingo, bankas jos negrąžino, todėl dabar skolą dengia valstybė.
2002 metų birželį Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui perduotoje byloje kaltinimai pateikti devyniems asmenims. Tai buvęs banko valdybos pirmininkas Gintaras Terleckas, jo pavaduotoja Rasa Šerėnienė, buvę valdybos nariai V. Baldišis ir Edmundas Žukauskas, buvę tarybos nariai E. Grakaukas ir Edmundas Kisielius bei prieš beveik 8 metus nusišovusio "Tauro" banko prezidento Genadijaus Konopliovo šeimos nariai: žmona Aldona Konopliovienė, dukra Jolanta Peškaitienė bei sūnus Darius Konopliovas.
Anot teisininkų, šis procesas vyksta jau treji metai, o senatis sueina šiemet gruodį. Todėl šansų, kad iki to laiko teismas pajėgs paskelbti nuosprendį, esą gana mažai, nors proceso dalyviams nuo šių metų sausio tėra likę pasakyti tik baigiamąsias kalbas. Birželio 2 dieną planuojamas teismo posėdis vėl neįvyko, nes gegužės 18 dieną A. Konoplovienė paguldyta į psichiatrijos ligoninę - jai diagnozuota depresija. Prieš tai pasiteisinęs liga, į posėdį neatvyko V. Baldišis. Tad posėdžiai tikriausiai nusikels į rudenį, nes birželį ir liepą vienas po kitos atostogaus teisiamųjų advokatai.
Išėjęs po vieno ir vėl atidėtų posėdžių, Vilniaus miesto apylinkės prokuroras Egidijus Motiejūnas gana skeptiškai vertino šio proceso sėkmę. "Teisminė kova vyksta remiantis jau ne teisiniais, bet medicininiais ir visokiais kitokiais argumentais", - Eltai sakė E. Motiejūnas.
Manoma, kad vilkinimo gudrybėmis teisiamieji ir jų advokatai ypač susirūpino po to, kai ta pati Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismo teisėja Jolanta Čepukėnienė gegužės 11 dieną paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį iš šios bylos išskirtoje E. Grakausko byloje. Už stambaus masto sukčiavimą signatarui skirta reali laisvės atėmimo bausmė - pusantrų metų už grotų. Ši ne itin sudėtinga vieno kaltinamojo byla iš dviejų epizodų teisme buvo nagrinėjama net dvejus metus, nes procesas irgi vilkintas visais įmanomais būdais. Analogiškos bylos nuosprendžio laukiantys devyni teisiamieji veikiausiai nesitiki, kad teismas už panašias veikas juos išteisintų, todėl siekia išsisukti nuo nelaisvės bausmių.
Kaip praneša Generalinė prokuratūra, be minėtos E. Grakausko bylos, apkaltinamieji nuosprendžiai iki šiol priimti dar dviejose teismui perduotuose "Tauro" banko bylose, šeši asmenys yra nuteisti.
2004 metų vasario 9 dieną Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismas dėl 700 000 litų iššvaistymo pripažino kaltais ir nuteisė buvusį "Tauro" banko valdybos pirmininką G. Terlecką ir buvusio banko prezidento G. Konopliovo sūnų D. Konopliovą. Teismas jiems skyrė realias laisvės atėmimo bausmes: G. Terleckas nuteistas kelėti pusketvirtų metų, o D. Konopliovas - 2 metus. Šiuo metu nuteistieji atlieka paskirtas bausmes.
Šių metų sausio 31 dieną Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismas 21 milijonų litų pasisavinimu ir iššvaistymu apkaltino buvusį banko valdybos pirmininką G. Terlecką, jo pavaduotoją R. Šerėnienę, finansų direktorių Valdemarą Vitkūną ir su žlugusiu banku susijusių bendrovių "Kasta" ir "Uninei" direktorius V. Zaliecką bei Antaną Narušį. Visiems kaltinamiesiems teismas taip pat skyrė realias - nuo pusantrų iki 4 metų laisvės atėmimo bausmes. Šį nuosprendį kaltinamieji yra apskundę apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, jų skundai turėtų būti nagrinėjami birželio 8 dieną.